Звільнений українець згадав все про тортури в Росії: «пакет на голову і вивозили в…»

Після повернення додому в Україну Микола Карпюк розповів про тортури в російській в’язниці

Про те, як з ним поводилися росіяни, українець розповів в інтерв’ю ВВС.

За словами Карпюка, його катували цілодобово, використовуючи для цього електричний струм, а також не даючи йому спати.

«З 21 по 25 березня мене щовечора вивозили на допити за допомогою електричного струму. Я тоді перебував в ізоляторі тимчасового тримання №1 Владикавказа. І при цьому цілодобово не давали спати. Тримали в кімнаті для допитів метр на метр, звареній з металевих решіток. Сидіти або стояти не можна, але закрити очі не давали», – розповів колишній в’язень Кремля.

Він додав, що помічав і знущання над іншими ув’язненими.

«Щовечора вивозили якогось бідолаху на тортури. Їхали автозаком 10-15 хвилин. Потім заводили в якесь приміщення на четвертому поверсі, там до відповідних частин тіл прикріплювали клеми і пускали електричний струм… А перед тим, як виводили з ізолятора, на голову надівали целофановий пакет і загортали скотчем. І цей скрегіт скотча – це жахливо просто. Пам’ятаю, як після катувань заарештований просив, щоб йому дали поспати. А йому кричали: “На коліна! Не спати!” Чути це важко», – згадує Карпюк.

Раніше ми писали про те, що Росія порушила одне з ключових обіцянок щодо обміну полоненими з Україною.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков відмовився відповідати на питання про тих, кого Росія отримала від України в рамках обміну полоненими 7 вересня. Про це повідомляють Россмо.

николай карпюк

Журналісти нагадали прес-секретаря російського президента про те, що раніше він сам обіцяв, що повний список звільнених України осіб буде озвучений пізніше, однак тепер Пєсков відмовився називати імена.

«Залишаю без відповіді це питання, ніяк не коментую», – заявив він.

Прес-секретар також відмовився говорити про те, чи отримають російське громадянство українці, які в рамках обміну прилетіли в Москву.