Зрушити з «мертвої точки»: в Україні різко підвищать прожитковий мінімум

Розмови про підвищення прожиткового мінімуму в Україні можуть зрушити з «мертвої точки» вже найближчим часом.

У партії «Слуга народу» просувають документ, згідно з яким прожитковий мінімум, від якого залежать практично всі виплати і допомоги від держави, може стати більше в кілька разів. Про це  пише  Обозреватель.

З кардинальним пропозицією про підвищення прожиткового мінімуму для українців виступила народний депутат від партії «Слуга народу», а також голова комітету з питань соцполітики Галина Третьякова. Згідно з підсумками слухань в парламенті вона надала на розгляд проект рекомендацій для депутатів, який передбачає підвищення прожиткового мінімуму в Україні до рівня реальної мінімальної суми, необхідної для середньостатистичного українця на протязі місяця.

 

Таким чином новий документ здатний підняти рівень прожиткового мінімуму в кілька разів, а також вирівняти його з неоподатковуваним мінімумом, з якого не відраховуються податки. При цьому для працездатних громадян прожитковий мінімум повинен дорівнятися до розміру мінімальної заробітної плати в Україні.

На сьогоднішній день загальний прожитковий мінімум становить 2027 гривень, при цьому для дітей у віці від 6 до 18 років – 2218 гривень, для дітей до 6 років – 1779 гривень, для пенсіонерів 168 гривень, а для повнолітніх – 2102 гривень. Документ від глави комітету закликає уряд якомога швидше сформувати реальний прожитковий мінімум і збільшити нинішній до необхідного рівня.

У тому випадку, якщо прожитковий мінімум в країні все-таки стане вище, то паралельно з ним збільшаться і всі виплати в державі: будь-які посібники, пенсійні виплати, заробітні плати та оклади, а також аліменти і частину штрафів стануть більше.

Залишити відповідь