Зеленський звернувся до українців: їду до Путіна. Це буде самий близький контакт. Багато чого вирішимо

Вже до кінця вересня цього року може відбудуться зустріч президентів України і Росії. Як повідомив глава української держави Володимир Зеленський , він зустрінеться з президентом РФ Володимиром Путіним на переговорах лідерів країн “нормандської четвірки”.

Зеленський

Зеленський
Зеленський

Про це Зеленський заявив в середу, 11 вересня, під час брифінгу, який відбувся після зустрічі з фінським колегою Саулі Нііністе.

Варто відзначити, що вересневий саміті в “нормандському форматі” буде повністю присвячений врегулюванню війни на Донбасі.

За словами Володимира Зеленського, Україна наполягає, щоб зустріч в нормандської форматі на рівні глав держав відбулася вже у вересні.

Також глава держави впевнений, що на цій зустрічі вдасться вирішити “багато ключових і дійсно складних елементів мінських домовленостей”.

Він також зазначив, що зараз розробляється карта виконання Мінських угод з конкретними термінами.

“Формула Штайнмайера і усіх пунктів Мінських домовленостей будуть розглядатися, рішення буде прийматися лідерами чотирьох країн”, – підкреслив Володимир Зеленський.

Зеленський раніше вже заявляв, щоб просуватися в Мінському процесі щодо врегулювання ситуації на Донбасі, потрібно провести зустріч в “нормандському форматі” на вищому рівні.

Раніше Нyser інформували, що помічник президента України Андрій Єрмак заявив, що президенти України і Росії ведуть переговори на рівних . Під час розмови жоден з них не кричить і не підвищує тон. Путін жодного разу не зміг нав’язати щось Зеленському. Більш того, за словами Зеленського, під час другого телефонної розмови з російським колегою Володимиром Путіним він домовився з ним про особисту зустріч в нормандському форматі.

Нагадуємо, тимчасовий повірений посол США в Україні Вільям Тейлор заявив, що РФ нібито  хоче вивести свої війська  з Донбасу через економічну тиску санкцій Заходу.

Також, після масштабного обміну полоненими 7 вересня президенти України і Росії  провели новий телефонна розмова . За повідомленням прес-служби Кремля, в процесі бесіди була дана позитивна оцінка звільнення і передачі утримувалися в Україні і в Росії осіб. А це великий крок на шляху до нормалізації і оздоровленню двосторонніх відносин.