Зеленський: Зарплата п’ять тисяч – це не бідність

Висновки ЮНІСЕФ про те, що в Україні за межею бідності опиняться 6-9 млн чоловік, некоректні, так як вони застосовували європейські стандарти при оцінки добробуту працюючих і пенсіонерів. При цьому Кабмін вже розробляє програму підвищення мінімалки і перерахунку пенсій.

Про це на прес-конференції 20 травня заявив президент Володимир Зеленський. “Кабмін готує всі програми, щоб не було стільки бідних. Перевід статистику ЮНІСЕФ в гроші. У нас прожитковий мінімум і середня зарплата менше. Це не зовсім адекватна інформація (в нормальному сенсі слова). Це все люди, які будуть отримувати десь 5 -6 тисяч гривень. Їх вважають бідними. Так, це дуже маленька зарплата і в порівнянні з європейськими та американськими. у них 250 доларів – це мізер, у нас це теж мало, але не бідність. зарплату ми збільшуємо, це завдання прем’єр-міністра . найближчим часом він повинен показати програму повів чення мінімальної зарплати “, – заявив Зеленський, передає obozrevatel.com.

Також він нагадав, що в 2020 році доплату в 500 грн отримали всі пенсіонери, які досягли віку 80 років, а в наступному році така норма торкнеться і тих, хто старше 75 років. При цьому на різке підвищення стандартів у держави, каже президент, грошей немає.

“Ми багато грошей повинні міжнародним кредиторам. Ми серйозна, але бідна країна, це потрібно визнати. Країна, яка повинна виплачувати мільярди щорічно. Не ми їх набрали, але будемо їх виплачувати. Ми не друкуємо гроші. Все, що можемо виплатити пенсіонерам, виплатимо “, – сказав Зеленський.

Залишити відповідь