Зеленський відправив лист Гончаруку

Президент Володимир Зеленський хоче, щоб Кабмін продовжив працювати над зміцненням контролю пожежної безпеки, поліпшенням матеріально-технічного стану рятувальних підрозділів і служб.

Відповідний лист він направив на ім’я прем’єр-міністра Олексія Гончарука 16 січня, передає прес-служба глави держави.

Зеленський вимагає від Кабміну ежеквартльних звітів про результати цієї роботи.

«Лист був відправлений прем’єр-міністру у відповідь на повідомлення уряду, згідно з яким на 8 січня 2020 проведені позапланові перевірки стану техногенної та пожежної безпеки на 10374 об’єктах з 37006 об’єктів, що підлягають перевіркам (тобто проінспектовано 28%). За результатами перевірок виявлено, що на 9208 об’єктах відсутні, несправні або не обслуговуються автоматичні системи протипожежного захисту, 2066 системи електропостачання вимагають заміни або ремонту, 3365 об’єктів потребують обладнання первинними засобами пожежогасіння », – йдеться в повідомленні.

 

Також в Кабміні зазначили, що перевірки за дотриманням і виконанням вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки тривають.

«За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання приписів до адміністративної відповідальності притягнуто 9934 керівники установ і відповідальні посадові особи», – повідомили в уряді Гончарука.

Згідно з інформацією уряду, в державному бюджеті на 2020 рік видатки загального фонду для ГСЧС на забезпечення діяльності сил цивільного захисту затверджені в сумі 12,3 млрд грн (що на 18,8% більше в порівнянні з 2019 роком). На придбання спеціальної аварійно-рятувальної (пожежної) техніки – 600,4 млн грн, на інші витрати (паливо, спецодяг, обслуговування техніки, послуги зв’язку і т.п.) – 233,3 млн грн.

Крім того, Зеленський побажав, щоб пожежники були забезпечені сучасною спецтехнікою та обладнанням для екстреної евакуації людей, гасіння пожеж, спецодягом.

«Окремо президент відзначав, що необхідно поліпшити матеріальне і соціальний захист пожежних, вдосконалити їх професійну підготовку, перепідготовку, а також підвищити рівень їх кваліфікації», – відзначили в ОПУ.