Зеленський уклав Раду на лопатки: суд став на сторону президента – розігнати всіх

Верховний суд України 27 травня відмовився у відкритті провадження у позов проти Володимира Зеленського . Він стосувався його неправомірних дії, а саме розпуску ради і призначення нових виборів.

Про це пише в Facebook прес-служба суду.

Згідно з її повідомленням, причина відповідного рішення в тому, що розгляд такої справи належить до юрисдикції Конституційного суду.

«Верховний суд прийшов до висновку, що за змістом положень ч. 2 ст. 147, ч. 1 ст. 150 Конституції України перевірка на предмет відповідності Конституції України всіх без винятку правових актів Верховної Ради України та Президента України належить до повноважень Конституційного Суду України », – йдеться в заяві суду.

У позові в основному містилися відомості про те, що таке рішення президента порушує право депутатів як самовисуванці, а саме «перешкоджає його планам на відпочинок влітку і участі у виборах народних депутатів України, як і планувалося, восени».

У Верховному суді пояснили, що Кодекс адміністративного судочинства регламентує порядок розгляду не всіх публічно-правових спорів, а тільки тих, які виникають в результаті здійснення суб’єктом владних повноважень саме управлінських функцій і розгляд яких безпосередньо не відноситься до підсудності інших судів.

«У рішенні зазначено, що конституційний процес дострокового припинення повноважень ВРУ і участь в цьому процесі президента України не є формою реалізації його управлінських функцій і не може підпадати під контроль суду адміністративної юрисдикції», – підкреслили у Верховному суді.