З самого ранку це відео облетіло всю Україну… Дивіться що твориться в Керчі

Росія готова повернути Україні кораблі, захоплені нею в листопаді минулого року в Керченській протоці. При цьому з’явилася інформація, що вона не має наміру робити це безоплатно. Натомість РФ хоче отримати два російських корабля.
З’явилася інформація, що Росія нарешті “дозріла” для того, щоб віддати захоплені військові судна Україні. Спочатку про це повідомив глава українського МЗС Вадим Пристайко. А потім з’явилися і непрямі підтвердження того, що, очевидно, акт передачі таки відбудеться, передає Діалог.UA .
Ігор Воронченко, який очолює ВМС України, припустив, що Росія затягує з передачею захоплених кораблів Україні через те, що вони є безперечним доказом нападу російських військових на ці судна. На корпусі кораблів залишилися відмітини від обстрілів, яким піддалися українські моряки.
А це докази незаперечні, тому, на думку командувача ВМС, Росія і зволікає з їх передачею. Однак пізніше, 11 жовтня, глава українського МЗС Вадим Пристайко повідомив про те, що військові судна все-таки збираються нам віддати. Ну не так, щоб зовсім вже віддати, а передати на “відповідальне зберігання”, адже в Росії завели кримінальну справу за фактом незаконного проходу українських судів через Керченську протоку.
Російська сторона вбачає в “керченському інцидент” передвиборну провокацію екс-президента Порошенко, якому нібито було вигідно введення воєнного стану. Вадим Пристайко заявив, що принципова домовленість про передачу суден вже досягнута.
Залишилося лише уточнити: коли, де і в який час українські моряки можуть забрати свої судна. При цьому глава МЗС майже впевнений, що вони будуть без відмітин і кульових пробоїн, тобто перед тим як віддати, їх злегка “подмакіяжат”.
Вчора з’явилося непряме підтвердження того, що суду все-таки мають намір віддати. На причалі в Керчі ввечері 12 жовтня почалося незвичне рух. Ті, хто стоїть там суду стали перешвартовивать, тобто можна припустити, що українські кораблі готують “на вихід”. Про це з’явилася інформація в Kerch.fm.
У той же час Росія не хоче віддавати кораблі Україні безоплатно, хоча сама ж Росія намагається це представити як “жест доброї волі”. Однак співробітник постійного представництва Криму при президенті РФ
Олександр Молохов робить поправку, що такий “жест” може стати відповіддю на аналогічний з української сторони. Росія вимагає, що їй повернули суду “Норд” і “Механік Погодін”, які були затримані України в минулому році. “Норд” затримали в березні 2018 з обвинуваченням у незаконному вилові риби.
А “Механіка Погодіна” затримали в серпні в Херсоні нібито за те, що будівництво судна фінансувалося компанією, на яку Україна накладені економічні санкції. Загалом, російський “жест доброї волі” не такий вже безкорисливий, як може здатися.