Їм би ще жити й жити: Опубліковано список українських героїв, загиблих на Донбасі у вересні

У вересні 2018 року бойові і небойові втрати українських воїнів на Донбасі в зоні проведення операції Об’єднаних сил (ООС) склали 17 осіб. З них трьом було по 20 років, передають Патріоти України.

Відважні бійці, для яких ця осінь стала останньою, поклали свої життя за свободу українського народу і української землі. Імена цих Героїв будуть залишатися серед нас, доки ми їх пам’ятаємо.

 

Військовослужбовець 54-го ОРБ Іван Бєляєв загинув при виконанні військового обов’язку 1 вересня. Івану було 32 роки.

Максиму Авдієнко було всього 20 років… Загинув він 5 вересні у вогневому зіткненні з противником поблизу села Водяне. Російська граната розірвалася в окопі поруч з Максимом, осколок перебив сонну артерію. Пораненого матроса евакуювали, але рана була смертельною… У Максима залишилися батьки, старший брат і молода дружина, з якою молодий воїн одружився в липні.

20-річний Владислав Карпун підписав контракт з ЗСУ, як тільки йому виповнилося 18 – у серпні 2016-го. 7 вересня отримав вогнепальне проникаюче поранення грудної клітини в результаті обстрілу опорного пункту на околиці Новгородського. Мобільна евакуаційна група батальйону надала пораненому першу медичну допомогу та доставила його в лікарню, де військові лікарі протягом шести годин боролися за його життя, але вночі Владислав помер… У Героя залишилися мати, сестра, дружина і однорічний син.

Військовослужбовець 503-ї ОБМП 36-ї ОБрМП Сергій Платоновзагинув 10 вересня від поранення в голову в ході ведення бойових дій на Маріупольському напрямку, поблизу села Водяне. У воїна залишилися дружина і троє дітей.

Федір Рубанський з 72-ї ОМБр помер 12 вересня в Головному військовому клінічному госпіталі Києва, в результаті важкого осколкового поранення, яке отримав 25 червня під час бойових дій на Светлодарском напрямку. У 23-річного бійця залишилися мати, сестри і молода наречена.

Вихованець Шосткинського міського дитячо-юнацького клубу фізичної підготовки “Патріот” Ярослав Бугаєвський 11 вересня отримав множинні осколкові поранення під час обстрілу на Горлівському напрямку. Був своєчасно евакуйований, але травми виявилися несумісними з життям, вночі помер у шпиталі… Йому було всього 20 років. У Ярослава залишилися мати і троє братів.

Володимир Матвієнко загинув 18 вересня в результаті 23-годинного мінометного обстрілу біля Луганського. На фронті – близько року. Єдиний син у батьків…

Молодший сержант Володимир Ткачов загинув 18 вересня в результаті 23-годинного мінометного обстрілу біля Луганського. Рано втратив батька, в кінці 2017 року померла мати. У Володимира залишилася сестра.

Військовослужбовець 72-ї ОМБр Володимир Бузовський загинув поблизу Луганського. Обгоріле тіло бійця було знайдено 25 вересня в бліндажі. За попередніми даними, загинув під час обстрілу увечері 23 вересня в результаті прямого попадання снаряда. У Героя залишилися батьки і син.

Крім того, в зоні ООС у вересні померли Дмитро Урбанський, Олександр Шипа, Сергій Зубрицький, Василь Віняр, Валентин Белінський, Микола Матвієнко, Олександр Слободян і Олег Прімін.

Висловлюємо глибокі співчуття рідним, близьким і побратимам загиблих бійців. Їх подвиги не будуть забуті. Їхні імена назавжди залишаться в пам’яті усіх українців. Ми переможемо. Слава Україні!