“Їхав з кінотеатру з пістолетом на поясі”. Як Пашинський стріляв у людину. реконструкція прокуратури

Адвокат екс-нардепа Сергія Пашинського Андрій Федур оприлюднив повне рішення суду про призначення його підзахисному запобіжного заходу у вигляді взяття під варту.

У тексті містяться висновки слідства, яке описало, що сталося напередодні Нового року між Пашинським і Хімікусом , який був поранений в ногу.

Прокуратура не сумнівається, що у Пашинського виник умисел заподіяти тілесні ушкодження опонентові і, виходячи з машини з пістолетом в руці, він усвідомлював небезпеку своїх дій. Наводимо результати розслідування у справі.

Що сталася 31 грудня 2016 року

Досудове слідство встановило, що 31 грудня 2016 року близько 17:00 Едуард Хімікус повертався додому від матері. По дорозі додому, в селі Хлепча Київської області, приблизно в 1500-1600 метрах від з’їзду з автотраси М95 Київ-Одеса, він побачив незнайомця (ним виявився Ярослав Олійник), який поодинці штовхав заглухлий мікроавтобус Volkswagen. Хімікус запропонував допомогу, і вдвох вони стали штовхати мікроавтобус до траси.

В цей час, приблизно о 17:15, Сергій Пашинський на автомобілі Mercedes-Benz GL повертався з кінотеатру в селі Ходосівка. За кермом була його дружина Руслана. Вона побачила перед собою на дорозі несправний мікроавтобус, зупинилася і зробила зауваження штовхав його, опустивши переднє скло. Вона зажадала прибрати з проїжджої частини автомобіль, який заважає руху. Виникла словесна перепалка.

Сергій Пашинський, який перебував на передньому сидінні, попросив дружину припаркуватися на узбіччі. Хімікус спостерігав за цим, стоячи біля капота Volkswagen.

“У цей час у Пашинського на ґрунті раптово виниклих неприязного ставлення до Хімікусу виник умисел на заподіяння йому тілесних ушкоджень”, – вважають в прокуратурі.

Слідство встановило, що нардеп, усвідомлюючи небезпеку своїх дій, вийшов з автомобіля і дістав з кобури, яка була закріплена на поясі, зареєстрований на нього пістолет марки Glock 19. Він направив його на Хімікуса, який продовжував стояти у заглухлого мікроавтобуса. Направивши дуло на чоловіка екс-нардеп став наближатися до нього, наказавши лягти на землю обличчям вниз, усвідомлюючи, що його опонент не озброєний.

Далі йдеться про те, що Пашинський здійснив попереджувальний постріл з метою придушити волю Хімікуса. У свою чергу той, не зрозумівши вимоги незнайомця, усвідомлюючи, що на його груди спрямований пістолет, і це загрожує його життю і здоров’ю, з метою самозахисту попрямував в сторону Пашинського і вдарив його скляною пляшкою, яка була у нього в руці, в ліву тім’яну частина голови.

Далі екс-нардеп “усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій і, передбачаючи їх небезпечні наслідки у вигляді тілесного ушкодження і бажаючи їх настання, вистрілив в Хімікуса, потрапивши в його ліву ногу”.

Від отриманого пострілу Хімікус зупинився і відійшов назад, а потім впав на землю.

При цьому на суді Пашинський стверджував, що не збирався стріляти в Хімікуса, але той нібито сам підбіг до нього, вдаривши пляшкою по голові. Від чого пляшка розбилася (Пашинський говорив, що, впавши на землю, бачив в руках у нападника “трояндочку”). І тільки після цього – вистрілив в ногу, щоб зупинити Хімікуса. 

Правда, незрозуміло, як може стріляти людина, у якого на голові розбили пляшку. 

Експертиза встановила, що у Хімікуса було пошкодження у вигляді відкритого вогнепального багатоуламкові перелому середньої третини лівої стегнової кістки зі значним зміщенням уламків і травматичним шоком першого ступеня. Таке поранення спричинило тривалий розлад здоров’я, воно відноситься до тяжких тілесних ушкоджень.

Фото: facebook.com

Що було на суді

Суд, на якому обирали запобіжний захід екс-нардепу, відбувся 7 жовтня.

Суддя повністю задовольнила клопотання прокуратури і винесла рішення застосувати до Пашинського запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на 60 діб – до 4 грудня 2019 року – без права внесення застави.

Пояснюючи необхідність відправки політика в СІЗО, в прокуратурі висловили побоювання, що, використовуючи свої зв’язки він може тиснути на свідків і експертів, крім того, може покинути територію країни.

Суддя оголосила вердикт 7 жовтня. Повний текст рішення суду було оприлюднено 9 жовтня.

Сам Пашинський і група його підтримки заявляють, що справу політично мотивоване, а його відправка в СІЗО стала подарунком одягни народження президенту РФ Володимиру Путіну .