Вирішальна ранішня перемога Зеленського сколихнула Україну: “для повного тріумфу залишився лише закон про …”

Рада підписала важливий законопроект після вимог президента України Володимира Зеленського

«Сьогодні підписав Закон України №1098« Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України »та передав його на підпис президенту України», – зазначив спікер Андрій Парубій.

Користувачі мережі закликали депутатів не затягувати з підписанням знакового документа.

>“А де закон про зняття недоторканності депутатів ??? Тільки пакетом, щоб всі були рівні перед законом”, “Підписати тільки в пакеті зі зняттям недоторканності депутатів”, “Нехай спочатку приймуть закон про зняття недоторканих”, “Коли набуде чинності закон про імпічмент “,” Рада підписала закон, значить рада здобула перемогу “,” От мені цікаво, скільки ми ще будемо чути про Парубія, Порошенко і всієї цієї …. Як уже дістали їхні прізвища і їх дії “,” Все підробили порушуючи регламент. Негідники як завжди голосують з порушеннями. Ні честі ні совісті немає у депутатів. Всім правлять гроші “,” На скільки років сядуть до в’язниці “, – написали в коментарях українці.

Як повідомлялося раніше, Верховна Рада прийняла законопроект № 1098 «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії ВРУ», в якому передбачені положення про введення процедури імпічменту президента. За це віддали свої голоси 279 парламентаріїв при необхідних 226.

Депутати приступили до розгляду законопроекту у другому читанні 4 червня і менш, ніж за три дні вони розглянули понад 700 поправок.

Документом визначається, що спеціальна тимчасова слідча комісія ВР — це колегіальний тимчасовий орган Ради, який утворюється у складі народних депутатів україни, спеціального прокурора і спеціальних слідчих.

Завданням комісії є проведення розслідування обставин вчинення президентом України державної зради або іншого злочину, викладених у підписаному більшістю народних депутатів від конституційного складу ВРУ подання про ініціювання питання про усунення глави держави з поста в порядку імпічменту.

Наголошується, що комісія буде мати доступ до будь-яких документів будь-яких посадових осіб, в тому числі, до таємним.

Передбачається, що Рада більшістю голосів парламентаріїв від її конституційного складу приймає рішення щодо ініціювання питання імпічменту та включення його до порядку денного сесії як невідкладного. Про прийняття такого рішення спікер Ради терміново повідомляє главі держави.

Термін діяльності такої комісії з урахуванням календарного плану роботи ВР не повинен перевищувати три місяці з дня утворення комісії. У разі прийняття Радою рішення про звинувачення президента діяльність СВСК продовжується на період до завершення розгляду процедури імпічменту.

Politeka