Викрили Свинарчука! Замішаний син – Україну підняла на ноги скандальна інформація. Порошенко в долі?

До постачання сербської зброї на Донбас була причетна кіпрська фірма PetraLink Limited, яка фігурує у розслідуванні Генпрокуратури України про розтрату коштів Міністерства оборони.

 

Це випливає з документів, оприлюднених сербською опозиційною депутаткою Марінікою Тепич у Twitter.

“Про що промовчав Вучич:

1) що завод “Крушик” домовлявся безпосередньо з “іноземним партнером з України”; 2) що це кіпрська фірма Petralink, якою володіє син українського генерала Володимира Петенка, засудженого за торгівлю зброєю; 3) що на це дали згоду МВС, Безпеково-інформаціне агентство, Міноборони і міністерство торгівлі” – написала вона, долучивши до допису копії кількох документів.

В одному з них разом з польською фірмою Nattan, яка значиться як кінцевий отримувач сербської зброї, фігурує фірма PetraLink Limited.

Президент Сербії Александар Вучич раніше заявив, що його країна не продавала зброю в Україну, однак визнав, що сербські мінометні снаряди могли опинитися на Донбасі шляхом реекспорту.

За версією слідчих ГПУ, при закупівлі бойових машин піхоти БМП – 1 у кіпрської фірми PetraLink Limited на підставі контракту від 2017 року інтересам української армії було завдано шкоди у розмірі понад 50 мільйонів гривень.

При цьому PetraLink Limited була посередником, яка закупила техніку у чеської фірми Real Trade Praha a.s.

Минулого року журнал “Новое Время” на основі власних джерел так описав схему PetraLink Limited:

“За кожну БМП міністерство переплачує $22,7 тис. Причому кіпріоти нічого додаткового з технікою не роблять”.

Як з’ясували “Наші гроші”, кіпрську фірму очолює Володимир Петенко – син колишнього працівника “Спецтехноекспорту” і топ-менеджера “Укроборонсервісу” зі структури “Укроборонпрому” Володимира Петенка.

Державне підприємство “Спецтехноекспорт” є дочірнім для державної компанії “Укрспецекспорт”, яку протягом 2015-18 років очолював Павло Букін. Обидві входять в структуру концерну “Укроборонпром”.

В лютому 2018 року Павло Букін став директором всього концерну “Укроборонпром”.

Широкій публіці Букін став відомий після розслідування “Bihus.info” про те, як люди з оточення Петра Порошенка курують розкрадання в оборонній сфері, і обговорюють розподіл грошей у тому числі для Павла Букіна – як зазначають джерела – це і є одна із Схем Свинарчука. Чому лише з приходом нової влади – стають відомі ці факти, і чому в свій час Петро Порошенко заявляв, що все перевірено і інформація Бігуса – це брехня, якщо це далеко не так?