Воздвиження Хреста Господнього: що категорично заборонено робити

У п’ятницю, 27 вересня, православні відзначають одне з найбільших свят – Воздвиження Чесного Хреста Господнього.

У народі існувало повір’я, що в цей день добро бореться зі злом. Як і в будь-який церковне свято, існують певні традиції і заборони, яких варто дотримуватися, пише ЗМІ .

Що не можна робити на Воздвиження Хреста Господнього

Одним з головних заборон є важка і брудна робота, до якої відносяться прибирання, прання, шиття та інші домашні справи. Краще з ними впоратися заздалегідь або перенести на інший день.

Будь-які починання теж потрапляють під заборону . За повір’ями, все розпочате на Воздвиження закінчиться погано і піде не за планом.

Також не можна ходити в ліс . У народі говорили, що людина вже не повернеться, якщо попадеться на очі дідька, який перераховує тварин. За іншою версією, в цей день закривається земля – змії, вужі та інші плазуни ховаються, а також в сплячку залягають ведмеді. Все це може викликати небезпеку на мандрівника в лісі.

Тримати двері відкритими навстіж також заборонено. Це пов’язано з другим пунктом – змії можуть заповзти, шукаючи місце для зимівлі.

Строго заборонено , як і в будь-який церковне свято, лаятися, з’ясовувати стосунки або тримати на когось зло. По-перше, це великий гріх. По-друге, все погане обов’язково повернеться.

Останнім забороною в цей день є споживання м’яса, риби, молочних продуктів і яєць. Справа в тому, що на Воздвиження дотримується суворий одноденний піст.