Відставка Лукашенко: білоруський лідер заявив про відхід

Про швидку відставку президента Білорусії Олександра Лукашенко експерти почали говорити ще в минулому році.

Глава держави довго тягнув, але нарешті зробив важливу заяву. Він розповів, хто повинен керувати країною після нього, і назвав терміни свого відходу.

За словами Лукашенка, управляти Білоруссю після нього повинен той, хто здатний зберегти країну. З такою заявою Батька виступив в ході призначення місцевих органів влади і послів.

Білоруський лідер закликав залучати до управління країною нові покоління людей, а «стара гвардія» на чолі з ним рано чи пізно зійде з дистанції. «Не так далеко цей час», – розговорився Лукашенко.

 

Перспективні люди повинні працювати не тільки в місцевому самоврядуванні, а й міністерстві закордонних справ, наголосив Батька. «У МЗС заходиш, а там незрозуміло хто працює і незрозуміло з якою головою і які мізки куди повернені», – поскаржився Лукашенко.

Глава зовнішньополітичного відомства республіки Володимир Макей мовчати не став і заступився за рідне міністерство. Він запевнив Лукашенко, що МЗС складається з працездатних кадрів. «Можу ручатися, що позбавляємося, якщо бачимо, що хтось є проблемним людиною», – сказав чиновник.

На думку аналітиків, білоруський лідер хоче зберегти владу в руках родини і створити правлячу династію. Ймовірним наступником Лукашенко ряд експертів називає його старшого сина, 43-річного Віктора. Потім він може передати владу своєму молодшому братові Миколі.