Відкриють полювання? Уряд збирається стягувати податки з заробітчан

Тема трудової міграції українців за кордон — одна із найголовніших проблем країни. За даними різних аналітичних центрів, майже 12 мільйонів громадян України є заробітчанами, а протягом останніх двох десятиліть на заробітки виїхали 10-15% українців. Але цей відсоток можна взяти під сумнів, враховуючи, що останній перепис населення в Україні проводили ще за часів президентства Леоніда Кучми в далекому 2001 році.

 

Скільки і де заробляє українець, з 90-х перевірити важко, відколи мільйони кинулися за кордон. Хто з них працює, а хто відпочиває, сказати складно, бо статистики щодо заробітчан в Україні немає.

Вирахувати заробітчан можна хіба що за грішми, які вони пересилають додому. Левову частку надходжень з-за кордону дають заробітчани.

Найбільше переказів у 2017 році було з Польщі. Всього ж минулого року надіслали 9 млрд доларів США. Уряд був би не проти забрати частину цих коштів на податки. Тому вже виношують законодавчі ініціативи щодо оподаткування зароблених на чужині коштів. Адже українці, які не сплачують податки, не можуть претендувати на пенсію.

 

Варто нагадати, що робота за кордоном не звільняє від необхідності сплачувати податки в Україні. Якщо громадянин визнаний податковим резидентом України, він зобов’язаний сплачувати до бюджета податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) з усіх отриманих доходів за ставкою 18 % і військовий збір – 1,5 % від доходу.

За загальним правилом сума іноземного доходу (незалежно від розміру) включається в загальний річний оподатковуваний дохід фізичної особи. При цьому треба подавати щорічну податкову декларацію — особисто, через довірену особу, поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення, в електронній формі із зареєстрованим електронним підписом.