«Весняні посадки скасовуються»: На генпрокурора написали заяву в ГБР

Екс-міністр юстиції Олена Лукаш подала в Госбюро розслідувань заяву на чинного генпрокурора Руслана Рябошапку.

Про це вона сама заявила журналістам, передає  «112 Україна» . 

«У зв’язку з обіцянками, що весна прийде, і в рамках незрозумілих дій ми отримали інформацію, що в четвер нам буде уточнено підозра в ГПУ. Ця несподіванка змусила нас глибше придивитися до діяльності генпрокурора, при якому ми спостерігаємо зупинку всіх обіцянок щодо того, що весна прийде і злочинці попереднього режиму будуть покарані. І коли ми приділили увагу діяльності генпрокурора, то зрозуміли, що він незаконно призначив двох своїх заступників, а саме Касько і Чумака. Чинний на той момент закон про прокуратуру вимагав проведення конкурсу та інших процедур, які були проігноровані генпрокурором і його поплічниками, що дає нам підстави вважати, що в його діях є ознаки злочинів », – зазначила Лукаш.

Вона додала, що не має ілюзій щодо долі своєї заяви, «тому що чинне кримінально-процесуальне законодавство змушує слідчого будь-якого слідчого органу залежати від вказівок і думок прокурора».

 

Нагадаємо, Генпрокуратура з травня 2014 р проводить розслідування, згідно з яким Лукаш, працюючи міністром юстиції, за попередньою змовою зі службовими особами ТОВ «Європейська правова група» та фізичними особами-підприємцями протягом серпня 2013 року – січня 2014 р заволоділа державними коштами в сумі 2,523 млн грн.

5 листопада 2015 р Києві її затримали. Застава для екс-міністра був встановлений в сумі 5,1 млн грн, суд також зобов’язав її носити електронний браслет. Пізніше Апеляційний суд Києва зменшив заставу до 2,5 млн грн і постановив зняти з неї електронний браслет.

У грудні 2015 р Солом’янський районний суд Києва відмовився продовжити обмежувальні заходи відносно Лукаш. У березні 2016 року в ГПУ заявили, що слідство у Лукаш триває і закрито не буде. 12 жовтня Генеральна прокуратура України викликала Олену Лукаш на допит.

Адвокат Лукаш Юрій Іващенко заявив, що згідно з текстом підозри, 15 осіб в змові з екс-міністром, заступником і з усіма особами заволоділи 2 млн грн. «У нас було питання до прокурорів, визначитися: 2 млн грн або 2 млн грн помножити на 15 осіб. Відповіді ми так і не отримали. Напевно, саме це і буде уточненням в результаті », – зазначив Іващенко.

На питання, що буде чекати Лукаш в разі обвинувального вироку, Іващенко зазначив, що суд не винесе обвинувальний вирок, «тому що не дивлячись навіть на будь-яку зацікавленість, упередженість, ви публічно побачите процес».