Вчені побороли чуму 21 століття: знайдено ліки, яке врятує мільйони життів

Два нових ліків від небезпечного захворювання Ебола підвищили виживаність пацієнтів.

Вчені знайшли ліки від Ебола

До такого висновку прийшли вчені з Всесвітньої організації охорони здоров’я. Це сталося після того, як в ході клінічних досліджень два нових експериментальних препарату набагато підвищили виживаність пацієнтів. Про це пише ” МедікФорум”.

Влада Конго призупинили дослідження в області лікування вірусу Ебола, які почалися в листопаді минулого року, після того, як дізналися про успіх двох з 4 експериментальних препаратів.

Вірус Ебола планують лікувати за допомогою препаратів на основі моноклональних антитіл, що стимулюють імунну систему, під назвою REGN-EB3 і mAb114. Отримано переконливі наукові докази того, що застосування цих ліків значно знижує смертність серед заражених. 

Відносно двох попередніх експериментальних препаратів такого ефекту виявлено не було, тому від їх випробувань вирішено повністю відмовитися. Так як ці дослідження проводилися на живих людях, і ефективність одних препаратів була очевидна на тлі інших неефективних, тому всіх без винятку пацієнтів вирішили терміново перевести на ефективні ліки.

Відзначається, що за допомогою цих препаратів смертність від вірусу Ебола вдалося звести до 29%. Серед пацієнтів, які не отримували експериментального лікування, вона наближалася до 67%. Обидва препарати зв’язуються з глікопротеїнами вірусу Ебола і нейтралізують їх здатність інфікувати інші клітини. 

Раніше ми писали, що двоє киян, які вергулісь з відпочинку в Таїланді, привезли небезпечне захворювання.

На курорті кияни підхопили рідкісну лихоманку Чикунгунья. Вона не характерна для наших широт.

Як підкреслюють лікарі, якщо вчасно не зрозуміти, що саме з людиною і не почати лікування, це закінчується летально. Також українські медики не звикли до подібних захворювань і не завжди здатні їх запідозрити. Саме тому важливо знати, які симптоми лихоманки Чикунгунья.

Перше, як реагує організм – підвищується температура тіла. Хворі скаржаться на сильний головний біль, біль в спині і суглобах, на шкірі можуть з’явитися висипання. Тяжкість перебігу хвороби середня, в рідкісних випадках можливі ускладнення або навіть летальний результат.