В Україні виявлено таємний табір ромів: «Такої розкоші не було навіть у Януковича»

Вдома у ромів нагадують палаци, дівчинки – принцес, а чоловіки – справжніх баронів, пише Українська правда .

Всього в 12-ти кілометрах від Румунії, в Підвиноградові, виявлений табір ромів, який став відомим на всю країну. Це місце проживання даної нації рясніє багатствами і небаченої релігійністю суспільства.

Офіційно потрапити на територію ромів не так просто. Там живе тільки ця нація, а доступ відкритий для тих, хто хрещений в місцевій церкві, а всі вони є баптистами.

Жителі багатого будинку в Підвиноградові – 59-річний Юрій Фаркош. У нього є 10 дітей, 44 онука, а також 14 правнуків. Разом з усіма родичами сім’я виросла до ста чоловік. Вони знаходяться в одному селищі. Незважаючи на стереотипи, тут немає кочовий романтики. Фаркош в таборі – шанована людина, його називають «бароном».

«Знаєте, чужинців ми зараз сюди 100% не пускаємо», – зізнається Юрій Фаркош в коментарі «УП», – тому що приїдуть, познімають на камеру або телефон, а потім пишуть всяке. Думаю, українці як би заздрять тому, що у ромів у Підвиноградові такі багаті будинки. Вони весь час запитують: «Звідки у них такі гроші?». В останні роки все більше «повноважень» у вирішенні актуальних питань в таборі бере на себе церква і місцеві пресвітери ».

Церковну владу тут ніхто не заперечує. Перші громади християн-баптистів в Підвиноградові та сусідньому Королеві з’явилися ще в кінці 70-х років минулого століття.

«Дівку віддаємо заміж в 12, 13, 14 років, – розповідає Юрій Фаркош. – Як вам це пояснити? Не знаю. Так у нас прийнято. Дівчата не вибирають собі чоловіка. У нас такого немає, як у вас. Вирішують тато і мама. Збираються з батьками хлопця, і вирішують. Буває, що наш ром одружується з українкою, але це – рідкість », – каже Фаркош.