В Україні різко злетів курс долара: що відбувається в обмінниках, подробиці

В Україні різко змінився курс долара

Як повідомляє Politeka , на сьогодні, 2 жовтня, Національний банк України (НБУ) встановив такий офіційний курс гривні до основних іноземних валют:

1 долар США – 24,56 грн;
1 євро – 26,76 грн;
10 російських рублів – 3,77 грн.

У порівнянні зі вчорашніми значеннями, курс долара виріс відразу на 36 копійок. У підсумку, незважаючи на тривале зниження, за тиждень з 25 вересня по 2 жовтня гривня по відношенню до долара ослабла на 23 копійки, а курс повернувся до рівня 20 вересня.

Курс долара на міжбанку подорожчав за день майже на 55 копійок. Ще 30 вересня котирування на міжбанку були 24,08 грн – покупка і 24,12 грн – продаж. У вівторок, 1 жовтня міжбанк закрився таким курсом: 24,63 грн – покупка і 24,66 грн – продаж.

Різкий зліт курсу долара до 24,34 / 24,38 грн на міжбанку 30 вересня фахівці пояснюють фактором закриття місяця, коли більшість гравців скуповувало долар. Це швидко розвернуло ринок в сторону різкого подорожчання валюти. Мінфін вважає такий злет котирувань наслідком спекулятивного «розігріву» міжбанку.

Також Аналітики американського банку Morgan Stanley прогнозують, що в 2019 році гривня не опуститься нижче 26,5 гривні за долар.

Аналітики поліпшили свій прогноз у порівнянні з весняним звітом, коли очікували, що в кінці року гривня опуститься до 30,5 грн / дол. Банк прогнозує зростання української економіки після введення ринку землі (2020 року) на 3,2% і вважає, що перший транш від МВФ за новою програмою буде вже до кінця 2019 року, після прийняття бюджету на 2020 рік.

гроші, долари, євро

Крім цього, аналітики вважають, що в 2020 році долар все ж виросте в ціні і буде коштувати 27,5 грн.

Раніше в Нацбанку розповіли чого чекати українцям. З цього питання дав свої коментарі Олег Чурій.

На його думку на курс гривні впливають відразу два вагомих чинники – рекордні врожаї зернових (а так само підвищення врожайності, в цілому) і «входження» іноземного капіталу в державний борг України. При цьому важливо відзначити, що покупка нерезидентами облігацій внутрішньої державної позики має не спекулятивний характер (з метою швидкої наживи), а є поступальної тенденцією, що сприятливо відбивається на ситуації на валютному ринку.