В обмінниках відбувається щось надзвичайне: В Україні вже продають долари по 39,5

Ледве про воєнний стан тільки заговорили, як вже через кілька годин в обмінних пунктах різко накрутили курс валюти і зріс попит на долари. Тим часом, як ми вже повідомляли, акції українських компаній на світових біржах, навпаки, подешевшали. Всьому виною панічні настрої. Чого очікувати?

«Щоб прогнозувати перспективи, потрібно розуміти, в чому саме полягатиме військовий стан. На тлі цього рівня невизначеності зараз дійсно виникли проблеми, пов’язані з коливанням курсу і цінних паперів на світових ринках. Але це коливання, пов’язані з рівнем невизначеності », –  вважає експерт Ярослав Жаліло. Інфляція, девальвація, зростання процентних ставок в банках – все це стандартний рефлекс фінансистів при будь плутанини. Інвестори, в спробі зберегти і збільшити запаси ліквідності, можуть виводити вкладені кошти з українських цінних паперів в долари.

Так обсяг інвестицій в країні скорочується. Що до пересічних громадян, то вони надходять приблизно так само, масово скуповуючи долар. Курс валют зростає, гривня знецінюється. 26 листопада в Києві в обмінниках за 1 долар просили 30,5 гривень. Харків’яни столичних валютників перевершили: подекуди в місті один американський долар оцінили в 39,5 гривень! «Для захисту економіки від негативних наслідків паніки Нацбанк може вводити обмежувальні заходи. Наприклад, ліміти на зняття грошей з рахунків, на покупку і виведення валюти за кордон і т.п.

Однак з введенням воєнного стану ці заходи ніяк не пов’язані », –  поінформував фінансовий аналітик Олександр Охріменко. Експерти вважають, головна загроза для економіки не в тому, що українці від глобальної невизначеності охоплені істерією і біжать скуповувати сірники і сіль. Загострення військового конфлікту, російської агресії може призвести до тяжких для України наслідків: можлива реакція сир’евих ринків, обвал світових цін на метали, нафту, хімікати, зерно.

За нашою економіці це може боляче вдарити.

Джерело

Залишити відповідь