Українцям виставили особливу вимогу: потрібен окремий дозвіл

Посольство Великобританії в Україні заявило, що українцям заборонили виїжджати без окремого дозволу МЗС.

Про це йдеться на офіційній сторінці посольства в Facebook.

Українська сторона повідомила британському посольству, що тільки громадяни України з постійним місцем проживання в інших державах матимуть можливість покинути територію України.

У зв’язку з цим в посольстві зазначили, що беруть на себе сприяння в отриманні дозволу від МЗС, якщо отримають дані про заплановану поїздку від громадян України не пізніше ніж за 72 години до запланованого вильоту чартерного рейсу або перетину наземного кордону.

Також представники британського посольства додали, що будуть підтримувати процес переміщення українців і направляти інформацію про статус резидента Сполученого королівства в МЗС.

 

Слід зазначити, що новий порядок з отриманням вище згаданого дозволу стосується не тільки прямих перельотів до Британії, а й перельотів в інші країни, звідки відкрито повідомлення з Британією, а також виїздів через наземний кордон.

Однак, допомога посольства буде поширюватися тільки на тих, хто має британський Biometric residence permits.

З огляду на той факт, що сезонні українські робітники мають тільки звичайну візу, то це ускладнить можливість їх виїзду.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Державна авіаслужба України заборонила компанії «МАУ» виконувати рейс PS1118 Київ-Лондон, який повинен був перевозити українців, які мають довгостроковий контракт з роботодавцем за кордоном.

Згодом з’ясувалося, що літак авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України», який повинен був перевозити українців для сезонних робіт в Великобританії, все-таки вилетів до Лондона.