Українцям підвищують зарплати: з’явився список щасливчиків, «вже скоро»

В Україні на 10% підвищать зарплати

У списку щасливчиків – певні категорії педпрацівників. Про це повідомляє видання Юрліга.

Відомо, що підвищення відбудеться вже з 1 вересня. Більше отримуватимуть ті, хто вже отримує гроші з освітньої субвенції і яких підвищення не торкнулося в 2018-му році:

«Мова йде про педпрацівників закладів дошкільної, позашкільної, професійного та професійно-технічної освіти». Норми інклюзивної освіти будуть поширені на профтехосвіту.

Так відомо і про те, що з січня у вихователів будуть триваліші відпустки:

«Вирішено, що буде 56 днів замість 42 днів».

образование школа

Раніше повідомлялося про те, що в Україні з 1 січня 2020 року вчителям планують підняти зарплати на 20-70%. У липні 2019 року Кабмін схвалив реформу оплати праці педагогів з підвищенням до чотирьох прожиткових мінімумів мінімального окладу до 2023 року – постанова передбачає наступні мінімальні оклади:

– в 2020-му – 2,5 прожиткових мінімуми;
– в 2021-му – 3 прожиткових мінімуми;
– у 2022-му – 3,5 прожиткових мінімуми;
– в 2023-му – 4 прожиткових мінімуми.

Зараз же прожитковий мінімум становить 1936 грн. Наприклад, на даний момент 4173 грн отримує вихователь дитсадка. Якщо ж вихователь дитячого садка має 21 рік стажу, то з надбавками його оклад становить 6509 грн, а згідно з планами – з нового року він отримуватиме 9100 грн.

Нагадаємо, за два місяці президентства Володимира Зеленського рівень бідності України помітно знизився.

Про це на своїй сторінці в Facebook розповів блогер Михайло Шнайдер. Він висміяв нездійснені сумні прогнози прихильників екс-гаранта Петра Порошенка.

Так автор публікації нагадав, що в період президентських виборів виборців намагалися відвернути від Володимира Зеленського, лякаючи фінансовою катастрофою. Зокрема, критичним падінням курсу гривні. Однак цього не сталося, навпаки – національна валюта впевнено зміцнює свої позиції на ринку.

“Друзі, а ви пам’ятаєте як перед другим туром президентських виборів, любителі шоколаду, лякали нас жахливим економічним колапсом і курсом долара мінімум по 50, а то і по 100 Гривень? Так ось, на сьогоднішній день, курс долара продовжує падати і вже досяг рівня 2016 року. А середня зарплата в Україні встановила новий рекорд і склала 410 доларів, перевищивши показник 2013 року “, – підкреслив Михайло Шнайдер.

Блогер додав, що на цьому тлі Україна різко піднялася в світовій рейтингу. За добробуту громадян вона обігнала деякі країни Європи і пострадянського простору.

гроші

“І до речі, я хочу привітати всіх Нас. На сьогодні, Україна вже НЕ Є найбіднішою державою Європи. За рівнем заробітної плати, ми впевнено випереджаємо: Молдову, Албанію, Македонію, Сербію, Казахстан, Узбекистан, Туркменістан, Азербайджан, Вірменію і Грузію . Ось такі прекрасні новини. і я щиро сподіваюся, що це лише початок великого шляху, до успішного і благополучного державі. Головне не зменшувати темп і не опускати руки. Все у вас обов’язково вийде, хлопці “, – підсумував він.

Втім, не всі користувачі поділяють ентузіазму автора. Так багато українців поки не відчули підвищення зарплат. Зате зіткнулися зі зростанням цін на тлі падіння долара:

“Я не знаю у кого зарплата 410 доларів. 33 роки педстажу зарплата 7000 гривень”; “Казахи давно живуть краще нас. І толку, що долар падає. Ціни в гривні на продукти ростуть – це я як працівник торгівлі стверджую”; “Зниження курсу ще гірше за його зростання. Нічого, крім зменшення ваших заощаджень, це не несе, а тому не треба терти вуха”.