Українців залишать без штанів! Влада вводить відразу 20% податку!

Незважаючи на численні протести дрібних і середніх підприємців, Верховна Рада прийняла закон, яким, крім іншого, вводиться новий порядок нарахування податку з продажу автомобілів, пишуть ФАКТИ.

У порівнянні з діючими до сих пір ставками, збір збільшився істотно. В основному закон спрямований на бізнесменів, які займаються перепродажем машин, але, як це зазвичай відбувається, може зіпсувати життя і рядовим автовласникам …

Йдеться про Закон № 1210, який вже встигли охрестити «законом про податковий терор».

Торкнувся законопроект і власників транспортних засобів – він змінив порядок нарахування податку з продажу автомобілів. Нововведення стосується будь-якого виду транспорту – від мопедів до автобусів і тракторів. У законі запропонована нова триступенева формула:

при першому продажі транспортного засобу протягом року автовласник не платить ніяких податків;
при другій продажу протягом року ставка складе 5 відсотків (від оціночної вартості транспортного засобу);
при третьої продажу – 18 відсотків (від вартості авто) плюс 1,5 відсотка військового збору, тобто всього 19,5 відсотка.
Для розуміння наведемо простий приклад: якщо вартість автомобіля складає 10 тисяч доларів, то при третьої продажу такого транспортного засобу податок складе близько 2 тисяч доларів.

Нагадаємо, що податок з продажу машин діяв і раніше, але нараховувався він по більш лояльною двоступеневої формулою:

при першому продажі транспортного засобу протягом року автовласник не платить ніяких податків;
при другій і всіх подальших перепродажах – 5 відсотків вартості авто.
Нові ставки податків орієнтовані на вітчизняних перекупників, які займаються перепродажем автомобілів, а також тих, хто часто приганяє старі машини на продаж з-за кордону. Цим законом слуги народу збираються змусити таких бізнесменів легалізуватися шляхом сплати високих податків, а також створити законодавче поле для торгівлі автомобілями через спеціалізовані компанії і автосалони, які працюють за системою трейд-ін. Послуги таких компаній невигідні рядовим автовласникам, адже, як правило, компанії при викупі намагаються оцінити машину якомога дешевше і помітно нижче ринкової вартості, а продати її дорожче. В основному, на їх послуги погоджуються люди, яким терміново потрібні гроші.

Втім, існує ймовірність, що нові вимоги зіпсують життя і пересічним громадянам. Наприклад, якщо людині потрібно продати свою стареньку «Таврію» з причепом і мотоцикл, за одне з цих транспортних засобів доведеться заплатити податок в 19,5 відсотка. Подібних випадків буде небагато, але не можна їх скидати з рахунків …

Закон вступить в силу після того, як його підпише президент і він буде опублікований в офіційних ЗМІ.

Джерело