Українців можуть залишити без по батькові

Все більше людей просить політиків скасувати використання батькові. Це не тільки зручно буде в спілкуванні, але і Україна нібито стане ближчою до Європи, пише ПОЛІТЕК .

«Ми відхрестилися від російського впливу, рухаємося в Європу, навіть в Казахстані вводять латиницю, щоб дистанціюватися від Рашки etc. Навіщо ці Гомель, Івановичі, Христофорович? Чому не пан Ігор, або пан Богдан, або пані Катерина? Красиво, сучасно, своєчасно! », – пишуть у соцмережах ініціатори.

Кандидат історичних наук Ігор Чорний зазначає, що по батькові поступово ставати рудиментом, без якого можна обійтися. Це відбувається в більшості європейських країн. Історики заявляють, що в сучасному столітті у всіх базах є ще і дати народження, тому по батькові не так важливі і їх можна не використовувати.

Але поки по батькові не будуть скасовані на рівні держави, їх вписувати обов’язково в паспорт. У паспортному столі заявили, що людина може змінити ім’я, прізвище, але не по батькові. Ініціатор законопроекту щодо скасування батькові Валерий Пацков повідомляє, що плутанини не виникне через це.

«У нас були прецеденти – іноземці навіть без прізвища приходили, з документами, оформленими за законами своєї країни. Питання лише в тому, щоб не втратити ідентифікацію людини. Якщо людина прийшла і сказав, що він – Іванов Іван без по батькові, потрібно переконатися в тому, що Іванов Іван без батькові існує в природі і даний громадянин це саме він », – розповідає керівник служби інформації Державної міграційної служби України Сергій Гунько.