Українці в шоці! Країну повністю перекроять, зникнуть цілі міста!

Практично на початку роботи уряду президент України Володимир Зеленський доручив подати законопроект, в якому б уточнювалися адміністративно-територіальні одиниці в Україні.

Фактично з прийняттям документа в уряду з’явиться можливість встановлювати або змінювати розмір кордонів в регіонах України, повідомляє Країна.

Зеленський зобов’язав подати даний законопроект до початку поточного року, але зареєстрований він був лише 24 січня. Крім того, текст документа до цього моменту відсутня в реєстраційній картці. Воно й не дивно, адже в проекті закону є багато спірних моментів.

Наприклад, Уряд України отримає право самостійно визначати потрібну кількість жителів, щоб населений пункт вважався містом. Якщо жителів не менше 20 тисяч і проживають вони в основному в спорудах компактної будівлі, а також в ньому є промислові і переробні підприємства і розвинена соціальна, транспортна та комунальна інфраструктури, то він буде вважатися містом.

Виходить, що після прийняття цього закону, такі міста як Бар на Вінниччині, Бережани на Тернопільщині, Берислав на Херсонщині і Кагарлик, Київської області вже не зможуть вважатися містом.

Ті ж населені пункти, де проживає не менше п’яти тисяч чоловік в основному на садибної території, будуть вважатися селищем. Інші населені пункти отримають статус сіл.

У законопроекті також вказано і досить спірна норма. Так, в містах з населенням з понад 300 тисяч жителів передбачено створення районів, але з умовою, що в кожному з них буде проживати не менше 150 тисяч чоловік.

З цього випливає, що Житомир з населенням в менш 300 тисяч чоловік не зможе ділитися на райони, а Львів, де проживає приблизно 720 тисяч чоловік з нині існуючих шести скоротитися до чотирьох районів.

Джерело