У Зеленського забили тривогу і зізналися у всьому українцям: готуйтеся до складного періоду

Представник президента Володимира Зеленського в Кабінеті Міністрів Андрій Герус розповів, яка ситуація з підготовкою країни до опалювального сезону

В ході брифінгу, що відбувся напередодні він висловив стурбованість низькими запасами вугілля на складах генеруючих компаній перед осінньо-зимовим періодом.

“У нас є ситуація, коли у нас досить низька накопичення вугілля на складах, і у нас була гостра дискусія з компаніями теплового генерування”, – сказав Герус.

Він додав, що в діалозі з великими компаніями було акцентовано увагу на те, що використання запасів вугілля на складах як шантаж заради отримання високих тарифів є неприпустимим.

уголь, роттердам плюс

За словами Геруса, що зараз Україна готова до опалювального сезону на 65%.

Представник президента в Кабміні також підкреслив, що зимовий період поточного року буде складним, оскільки існують суперечки з компанією Газпром щодо транзиту газу, які можуть вплинути на ринок газу в Україні.

Нагадаємо, раніше представник президента в уряді Андрій Герус заявив, що підстав для підвищення тарифів на тепло немає при сьогоднішній ціні газу. При цьому він не виключив зміну ціни на газ восени.

“Я виступаю за вільний і конкурентний ринок всюди, де це можливо. Але важливо, щоб дійсно була конкуренція, від якої виграє економіка і кінцевий споживач. При сьогоднішній ціні газу підстав для підвищення тарифів на тепло немає.

У тарифі враховувалася ціна газу станом на кінець минулого року, після цього вона знизилася на 21%. Однак все залежить від ринкових коливань, як зміниться ціна восени, тому я не можу давати точних прогнозів”, – розповів представник Володимира Зеленського в Кабінеті міністрів.