Терміново: Зеленського відсторонили від влади?

Формально Україна керує президент Володимир Зеленський. У реальності рішення приймають зовсім інші люди.

В адміністрації глави держави зробили відверту заяву.

Всі крапки над i розставив глава офісу Володимира Зеленського Андрій Богдан. В інтерв’ю «Українській правді» він розповів, хто насправді керує Україною.

За його словами, країною керує громадянське суспільство – абсолютна більшість. «Ці рішення емоційні, інтуїтивні, вони іноді не є глибоко філософськими і не є рішеннями, які приймає кадровий дипломат або кадровий менеджер», – сказав чиновник.

 

Справа в тому, продовжив Богдан, що Зеленський дуже чутливий до думки громадськості, часто переглядає соціальні мережі. Рішення президента засновані на позиції громадськості, зазначив чиновник.

У добре знайомих з ситуацією на Україні експерти мають іншу думку. Багато з них згодні, що у Зеленського немає реальних важелів влади. Їх привласнили Андрій Богдан і перший помічник президента Сергій Шефір, вважає київський політолог Дмитро Раїм.

Зеленський при таких розкладах – не більше ніж маріонетка, впевнений експерт. Як приклад він навів спільні виступи президента і глави його офісу. Коли Богдан каже, Зеленський мовчить і дивиться в підлогу, зазначив Раїм. Натомість керівник адміністрації часто поводиться підкреслено нахабно і безцеремонно: перебиває начальника і вказує йому, що говорити.