Термінова заява Зеленського: «Я змушений це зробити»!

Президент України Володимир Зеленський зробив термінову заяву в якому зазначив, що він вимушено розпускає Верховну Раду України.

«Головним аргументом для розпуску Верховної Ради є дуже низька довіра громадян України до цієї інституції – 4%. Це – оцінка роботи парламенту і найвагоміший аргумент для припинення його повноважень. Я, як гарант Конституції, повинен гарантувати права громадян України. Юридична підстава для розпуску – з 2016 року не існувало коаліції », – заявив Володимир Зеленський.

Учасники зустрічі також обговорили дату проведення дострокових виборів. Вона буде залежати від того, коли Президент видасть указ про розпуск парламенту.

Також йшлося про скликання позачергового засідання Верховної Ради для прийняття змін до чинного виборчого законодавства, зокрема про скасування мажоритарної системи і зниження прохідного бар’єру до 3%.

Крім цього, на зустрічі піднімали питання звільнення українців з російського полону. Володимир Зеленський запропонував провести окрему розмову з представниками команди попереднього глави держави з цього питання.