Тепер заживемо: українцям різко підвищать зарплати, озвучені суми

Депутати Верховної Ради України пропонують збільшити розмір мінімальної зарплати з 1 липня 2020 року. Про це повідомляє портал buh.ligazakon.

Відповідно до законопроекту №3482, зареєстрованому в Раді, депутати пропонують підвищити розмір мінімальної зарплати в поточному році до рівня фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб. akcenty.com.ua

У липні розмір мінімальної зарплати пропонується підвищити до 5238 грн, а вже з жовтня – до 5359 грн. Разом з тим, виростуть і розміри мінімальної погодинної зарплати: з 1 липня 2020 року вона має може скласти 31,39 грн, а з 1 жовтня 2020 року – 32,11 грн.

Після прийняття даного законопроекту, щорічні витрати державного бюджету збільшаться на більш ніж 2 млрд грн.

Крім того, депутати Ради пропонують значно підвищити розмір прожиткового мінімуму. На думку глави комітету Ради з питань соцполітики Галини Третьякової, прожитковий мінімум в Україні необхідно підвищити в кілька разів, а прожитковий мінімум для працездатних осіб – і зовсім, довести до розміру мінімальної зарплати.

На думку Третьякова, це дозволить наблизити розмір регламентованого прожиткового мінімуму до реального. Глава комітету пропонує замінити ПМ для працездатних мінімальною зарплатою (підвищення з 2102 до 4723 грн) і зрівняти неоподатковуваний мінімум з прожитковим мінімумом. Згідно плановому підвищення прожиткового мінімуму, з 1 липня поточного року він складе 2118 грн, а з 1 грудня 2020 року – 2189 грн.

Залишити відповідь