Там коктейль з усієї таблиці Менделєєва: екологи попередили Київ про масштабну катастрофу

Вже 5-й рік екологи намагаються достукатися до чиновників, щоб ті звернули увагу на проблеми Дніпра. Кажуть, через замулення річка Дніпро може перетворитися в острова не менше ніж за три роки.

Ситуація з обмілінням Дніпра стає катастрофічною.

Ситуація з обмілінням Дніпра стає катастрофічною.

Так, в столичній акваторії активісти та екологи нарахували вже 56 мілин, на яких можна по коліно стояти посеред річки, але і це не кінець. Про це йдеться в сюжеті ТСН. 

Нагадаємо, мілини – це природний процес змішування піску. Якби не водна рослинність – вона їх фіксує.

“Дніпро вже не в змозі змити все те, що в нього потрапляє, адже в Києві дві тисячі мийок, вода з яких разом з хімічними засобами стікає в Дніпро. Фосфати – це як добриво для водоростей. Тому Дніпро цвіте і заростає … Спочатку з’являються невеликі рослини, потім – очерет, після очерету йдуть дерева і так далі. тобто це будуть вже повноцінні острова “, – пояснює голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков.

Тема проблем з Дніпром стала ключовою на прес-конференції на тему: “Стан найбільшої ріки України. Куди подівся оспіваний класиками” широкий і могутній “Дніпро?”, В якій взяли участь представники Міністерства екології та природних ресурсів України, Державної екологічної інспекції України, депутати Київради, експерти Національного екологічного ради України, Асоціації рибалок України, профільних комунальних підприємств і громадських екозахисних організацій. 

Активісти і екологи влаштували її посеред річки, щоб наочно продемонструвати проблеми Дніпра, адже спікери – по коліно у воді. Вони відзначають, що на станції човнів біля столичного мосту Патона практичним не видно води через латаття і водяного горіха.

Відзначається, що навіть на глибині вода не дивлячись на холодну температуру все-одно цвіте. На зарослих мілинах ехолот показав глибину в 50см. На фарватері глибина не перевищує 7 метрів.

Так, споживацьке ставлення до річки призвело до того, що земснаряди працюють не на благо річки і суспільства, прибираючи наноси, а тільки видобувають пісок на продаж.