Стосується кожного українського чоловіка! Зеленський змінив умови військової служби

Президент Володимир Зеленський вніс зміни в положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних силах України. Відповідний указ №524 / 2019 опублікований на сайті глави держави.

Відзначається, що тепер, в разі введення воєнного стану, для формування військових адміністрацій в населені пункти відправляються військовослужбовці зі збереженням на військову службу без виключення зі списків особового складу.

Заміщення посад військовослужбовцями здійснюється відповідно до переліку посад у військових адміністраціях, що підлягають заміщенню військовослужбовцями військових формувань, особами рядового і командного складу правоохоронних органів, і переліком посад, які можуть бути заміщені такими військовослужбовцями та правоохоронцями в районній, обласній військової адміністрації, затвердженими президентом України по поданням головнокомандувача ЗСУ.

Відрядження військовослужбовців у військові адміністрації зі збереженням на військову службу та їх відкликання здійснюється наказами начальника Генштабу. Про призначення військовослужбовців, відряджених на посади у військові адміністрації, ці адміністрації письмово повідомляють в Генштаб ЗСУ. У разі необхідності начальник Генштабу може відкликати з військової адміністрації відряджених військовослужбовців, повідомивши начальнику військової адміністрації з наданням відповідної заміни.

За погодженням з Генштабом відряджені військовослужбовці звільняються з посад у військових адміністраціях і знову спрямовуються в його розпорядження у разі: припинення або скасування воєнного стану; завершення виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки; невиконання військовослужбовцям обов’язків на займаній посаді.

Крім того, в розділі, де встановлені терміни вислуги при можливому «введення воєнного стану» для молодшого і старшого офіцерського складу, які проходять військову службу, дане формулювання замінена на «оголошення стану війни», і терміни вислуги встановлюються «до дня і часу припинення стану війни ».