СТАЛО ВІДОМО ПРО ЄДИНИЙ КОЗИР ПОРОШЕНКО НА ВИБОРАХ: “МОЖЕ ВИКОРИСТОВУВАТИ ВДРУГЕ”

Навіть прихильники Петра Порошенка вже змирилися з практично неминучою поразкою чинного президента

21 квітня в Україні пройде другий тур президентських виборів. У ньому за пост змагатимуться Володимир Зеленський і Петро Порошенко. До голосування залишилося більше тижня, а штаби глави держави ж втрачають людей.

Як повідомляють джерела в команді Петра Порошенка, співробітники передвиборних осередків вже відгуляли прощальну вечірку. Багато визнали безнадійність зусиль і почали збирати речі. Прихильники гаранта один за одним залишають штаби і підшукують нові місця роботи.

Виною всьому соціологічні рейтинги. Так результати опитувань групи «Рейтинг» демонструють, що Володимир Зеленський отримає майже в два рази більше голосів, ніж Петро Порошенко. Скоротити настільки істотний розрив перед самими виборами практично нереально. І в команді це усвідомили.

Відчай Петра Порошенка підтверджує інформаційна кампанія, котору почали вести проти Володимира Зеленського. Білборди із зображенням Володимира Путіна, ролики з фурою, «збиває» конкурента, листівки на вулицях – все це нагадує передсмертну агонію. Навіть співробітники штабів дивуються агресивним заходам. Джерела навіть не вірять, що це придумали в команді Петра Порошенка. Адже там працюють адекватні і професійні експерти. У регіональних штабах, зокрема в Харкові, таку інформаційну кампанію і зовсім вважають «підставний».

Експерти вважають, що у чинного президента залишився всього один козир. Щоб відстрочити свою поразку на виборах, гарант може ввести в Україні військовий стан. Він уже вдавався до цього заходу в листопаді-грудні минулого року і може використовувати її вдруге. З іншого боку, тепер йому можуть перешкодити. Воєнний стан може спрацювати на користь президента лише в разі відновлення масштабних бойових дій. Ймовірно, щоб провернути такий трюк Петру Порошенку доведеться просити допомоги у Кремля.

Раніше стало відомо, хто влаштував провокацію проти Володимира Зеленського. Журналіст Сергій Лещенко стверджує, що Петро Порошенко запросив в свою команду ізраїльського експерта Моше Клугхафта. Консультант випадково видав свою поїздку до Києва і відчайдушно намагається її приховати.

За словами прихильника Зеленського, Клугхафт сповідує жорсткий стиль політичної боротьби. У тому числі такі брудні методи, як підкуп, підробка телефонних розмов і листування в месенджерах, а також особисті образи. Свого часу через політтехнолога постраждав грузинський політик Міхеїл Саакашвілі.