США поставили Росії жорсткий ультиматум: «в Україну повинен повернутися мир, інакше…»

Росія отримала приховане повідомлення: якщо не буде залагоджено ситуацію з Україною, втрутяться США

Про це в інтерв’ю Politeka заявив капітан 1-го рангу ВМС США у відставці, екс-представник НАТО в Росії Гаррі Табах.

За його словами, своїми недавніми діями, а саме виділенням нової військової допомоги Україні, і своїми недавніми висловлюваннями, президент США Дональд Трамп чітко дав зрозуміти – Штати підтримують Україну. І в її боротьбі з сепаратистами, і в її протистоянні з РФ.

«Росією було підлаштовано все так, щоб Україна повірила – Трамп проросійський, а не проукраїнський. Але правда вийде назовні, я думаю, Трамп буде дуже лояльно ставиться до України. Ми видали Україні свої найкращі гвинтівки, які ми видаємо тільки найближчим», – говорит Табах.

Украина, США, учения

Зараз Трамп показує Україні і Володимиру Зеленському, що вони не самі – у них є хороші друзі, вважає капітан. Трамп визнає, що в України дуже складний і небезпечний сусід і якщо з цим сусідом не вдасться домовиться – США прийдуть на допомогу.

Нагадаємо, адміністрація американського президента Дональда Трампа розблокувала кошти для зміцнення оборони і безпеки України.

Йдеться про $250 млн з бюджету Пентагону в рамках програми “Ініціатива безпекової допомоги Україні”, $ 115 млн за програмою Держдепартаменту “Міжнародне військове фінансування” з бюджету 2019 року, а також $ 26,5 млн за цією ж програмою з бюджету 2018 року, в цілому це – $ 391,5 млн.

сша, украина, военная помощь

Ці кошти призначені для закупівлі озброєння та військової техніки.

Така підтримка Сполученими Штатами Америки українців в боротьбі з російською агресією “є свідченням стратегічного партнерства між нашими країнами і вагомим внеском у зміцнення європейської і євроатлантичної безпеки”, – резюмували в посольстві України в США.

Згідно з даними Міністерства оборони США, обсяг військової допомоги, наданої Вашингтоном Києву з 2014 року, склав 1,5 млрд доларів.