Слуги народу нарвалися на жорстку атаку: відкликають скандальний закон, подробиці

Законопроект нардепів від партії «Слуга народу» про продаж сім-карт українцям тільки за паспортом викликав численні обурення, зокрема й  журналіста Романа Скрипіна

Різкий коментар з цього приводу з’явився в його мікроблозі в Twitter.

«Я прошу не забувати, що у кожного з нас є середній палець. Щодо того, що придумала собі “Слуга народу” про sim-картах і реєстрації всякі в інтернеті. Ні, це так не працює і не працюватиме. Чи не дрочити долю, котики. На добраніч », – написав Скрипін.

Варто зауважити, що законопроект, який наробив багато шуму вирішили поки відкликати.

Народний депутат, заступник голови Комітету з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко підписав звернення до спікера Ради Дмитру Разумкова про відкликання законопроекту, яким, зокрема, передбачається продаж SIM-карток за паспортом, для доопрацювання.

Відповідне рішення, було прийнято після консультацій з міністром цифровий трансформації Михайлом Федоровим і співавторами законопроекту.

“Не дивлячись на те, що над розробкою законопроекту №1083” Про електронні комунікації “працювали представники всіх ключових галузевих організацій та близько тридцяти запрошених експертів, проект документа був схильний до критики з боку громадськості. Було вирішено провести додатковий краш-тест документа», – заявив Олександр Федієнко.

Робота над законом “Про електронні комунікації”, який замінить діючий “Закон про телекомунікації” ведеться в Україні в рамках виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також згідно з п. 130 Плану заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України ще 17 вересня 2014 № 847-р. У Раді минулого скликання було зареєстровано відразу кілька законопроектів-клонів, але жоден з них за чотири роки так і не перетворився на закон.

Законопроект № 1083, внесений в Раду дев’ятого скликання 29 серпня, зокрема, критикували, за “тотальну реєстрацію мобільників” (внесення IMEI термінального обладнання в Систему контролю кодів ІМЕІ) і “SIM-карти за паспортом” (укладення договору про надання електронних комунікаційних послуг ), “зберігання трафіку” операторами (тотальний контроль над громадянами).