Скасування депутатської недоторканності: Рада вночі прийняла фатальне рішення, українці вражені

Верховна Рада 9 скликання винесла вердикт щодо недоторканності народних депутатів

Відповідний проект постанови про попереднє схвалення цього законопроекту був схвалений вночі в рамках засідання Парламенту, передає УНІАН

Повідомляється, що за відповідний документ проголосували 363 народних депутата з 393, які були зареєстровані в залі Верховної Ради.

Верховна Рада 9 скликання

Таким чином, народні депутати 9 скликання попередньо схвалили проект закону про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України) (№7203).

Проти скасування депутатської недоторканності не проголосував ніхто з депутатів, утримався лише один парламентарій. Варто зазначити, що фракція “ОПЗЖ” не дала жодного голосу за цей проект постанови.

Щоб ці поправки набули чинності, Верховна Рада вже наступного тижня повинна буде ще раз проголосувати ці поправки для остаточного внесення змін. Тоді для закріплення їх в Конституції необхідно мінімум 300 голосів нардепів.

У законопроекті пропонується з 1 січня 2020 року виключити з Конституції ч. 1 ч. і 3 ст. 80, в яких йдеться про наявність у нардепів недоторканності, а також про неможливість притягнення їх до кримінальної відповідальності без згоди українського Парламенту.

Верховна Рада, у свою чергу, збирається викласти цю статтю в такій редакції: “Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп”.

Арахамія

Як повідомив глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія, Рада проголосує за скасування депутатської недоторканності на другій черговій сесії, яка відбудеться вже 3 вересня, передає РБК-Україна.

“Що стосується Європейської солідарності, я думаю, вони просто в розпачі. Ніхто не очікував, що закон про депутатську недоторканність так швидко приймуть у першому читанні. Я думаю, що 3 вересня ми можемо очікувати, що депутати, включаючи мене, будуть просто звичайні люди. Нам потрібно буде мати 300 голосів. Наша фракція – це 254. Можливо, якщо суд по Рудику прийме рішення в нашу сторону, буде 255”, – підкреслив новоспечений політик.

Він також додав, що решта 45 голосів, необхідні для закріплення змін до Конституції України, потрібно буде добрати з інших парламентських фракцій.

“Молодці”, “Довгих 28 років ми чекали цей день! Дякую!”, “Сподіваємося на великі зміни”, “Відмінно! Так тримати! Скоріше приймайте повністю цей закон!”, “Тепер головне не зупинятися на досягнутому”, “Свершилось чудо!!”, “Народ стежить за роботою нової ВР і чекає чистки в країні розслідування справ ,що Луценко так нічого не зробив”, “Пишаюся, що повірила Зеленському і партії Слуга народу, чекаємо посадок”, – реагують українці на новину про попередню скасування недоторканності нардепів.