Щойно! Росія готує напад на Україну. Найпотужніша техніка вже готується

Перші два в Росії універсальних десантних корабля будуть закладені на суднобудівному заводі “Залив” в Криму в травні 2020 року.

Росія має намір будувати в окупованому Криму вертольотоносці

Про це пише ” УП “, посилаючись на Россмо.

“Два УДК водотоннажністю до 15 тисяч тонн вперше в історії Росії планується закласти на суднобудівному заводі” Залив “в Керчі в 2020 році”.

За словами першого джерела, головний корабель надійде в ВМФ Росії до кінця 2027 року, тобто перед закінченням поточної державної програми озброєння.

Друге джерело розповів, що водотоннажність кораблів складе до 15 тисяч тонн. Універсальний десантний корабель матимуть можливість перевозити більше 10 вертольотів різних класів, а також десантні катери. Для цього збираються обладнати велику доків камеру.

Співрозмовник агентства також зазначив, що “розробка технічного проекту по новим кораблям знаходиться у фінальній стадії, після її завершення, в найближчі місяці, буде підписаний контракт на будівництво УДК”.

Відзначається, що завод “Залив” обладнаний стапельні місцем для будівництва суден довжиною до 300 метрів і шириною до 50 метрів.

Універсальний десантний корабель, також іменовані вертольотоносців, здатні нести велике угрупування важких вертольотів різного призначення (до 16 вертольотів у “Містраля” і більше 30 – у американських типу Wasp). Також вони можуть перевозити від декількох сотень до тисячі і більше осіб морської піхоти.

Як ми повідомляли раніше, генсек ООН Антоніу Гутерреш в своїй доповіді закликав Україну сприяти журналістам, правозахисникам, міжнародним місіям і кримчанам у вільному відвідуванні Криму.

Він зокрема зазначив про необхідність сприяння вільному пересуванню між Кримом та іншими частинами України. Також закликав до припинення політики, що обмежує доступ іноземних журналістів, правозахисників, міжнародних місій, неурядових організацій з прав людини та інших представників громадянського суспільства до Криму.