ЩО ФРАНЦУЗЬКІ ЗМІ НАПИСАЛИ ПРО ЗУСТРІЧ ЗЕЛЕНСЬКОГО З МАКРОНОМ

Саме команда Зеленського виступила з ініціативою, запропонувавши французькій стороні зустріч, пише видання Le Monde

У п’ятницю, 12 квітня, президент Франції Еммануель Макрон по черзі зустрівся в Єлисейському палаці з обома кандидатами у президенти України – Володимиром Зеленським та Петром Порошенком. Для Зеленського це стало першим досвідом спілкування зі світовими лідерами в якості політика. За інформацією французької газети Le Monde, про цю зустріч просив саме штаб лідера партії “Слуга народу”. “Новое время” зібрало реакцію французьких ЗМІ на переговори Макрона із Зеленським.

  • Le Monde

У публікації йдеться про те, що по обіді в п’ятницю, 12 квітня, бурхлива українська виборча кампанія перемістилася до Парижа, де двох кандидатів, які претендують на перемогу в другому турі президентських виборів, по черзі прийняв Еммануель Макрон у Єлисейському палаці. Зеленський, який посів (за підсумками голосування 31 березня – ред.) перше місце (30,24%), “відкрив бал” о 15:00, а наступним був його суперник Петро Порошенко (15,95%).

За нашими даними, саме команда Зеленського виступила з ініціативою, запропонувавши французькій стороні таку зустріч. Для молодого кандидата, який мріє бути “українським Макроном”. Як пише видання, інтерес очевидний – продемонструвати в Україні свою близькість з популярним лідером, затвердити свій міжнародний статус, а також показати свою прихильність Заходу, оскільки його карикатурно зображують як креатуру, якою маніпулює Росія.

За інформацією видання Le Monde, спочатку Єлисейський палац вирішив не реагувати (на пропозицію штабу Зеленського – ред.). Коли ж Порошенко, у свою чергу, попросив про зустріч, Єлисейський палац дав добро, однак додав до порядку денного також зустріч із Зеленським, щоб не робити своїм фаворитом один з таборів. У Франції вважають, що команда Володимира Зеленського зосередилася саме на Парижі, оскільки вважає, що Берлін підтримує кандидатуру Порошенка.

  • AFP (Agence France-Presse)

Видання пише, що 53-річний Петро Порошенко, колишній міністр закордонних справ, робить акцент на своєму досвіді першої президентської каденції, відзначеної непростими переговорами про досягнення миру в Україні та знаковою угодою про зближення з Європейським Союзом. Він протиставляє ці досягнення недосвідченості свого опонента.

Зеленський, якого його прихильники вважають новим обличчям у політичному ландшафті, що скомпрометував себе, не організовував жодних передвиборчих мітингів і виступав в основному в соціальних мережах.

Адміністрація президента Франції, приймаючи його, дала привід для деякого роздратування з боку офіційного Києва.

“Це дуже неприємна і дивна ситуація”, – повідомило AFP джерело в дипломатичних колах України. “Це ніби конкурс краси”, – додало інше джерело.

І якщо адміністрація президента Франції визначила статус Зеленського як “кандидата, обраного до другого туру президентських виборів”, то деякі спостерігачі вважають, що 41-річного актора сприймають всерйоз головним чином через його впевнений результат в першому турі: більше 30% підтримки проти 16% у Петра Порошенка.

  • Le Figaro

Видання Le Figaro назвало зустріч Зеленського з Макроном хрещенням дипломатичним вогнем для шоумена, критики якого сумніваються в його здатності керувати Україною, що переживає найважчу кризу за майже 30 років незалежності. Адже після приходу до влади прозахідних сил у 2014 році була анексія Кримського півострова Росією та збройний конфлікт із проросійськими сепаратистами на сході, у результаті якого загинули майже 13 тис. осіб.

Видання пише, що якщо прихильники Володимира Зеленського вважають його новим обличчям політичного ландшафту України, який відрізняється склеротичністю, то противники критикують його за “розпливчастість” програми. Організація можливих дебатів напередодні другого туру стала предметом нескінченних суперечок між кандидатами. Після того, як обидва погодилися провести їх на найбільшому стадіоні країни та пройти тестування на наркотики й алкоголь, кандидати продовжують оскаржувати деталі заходу.