Розстріли на Майдані: свідок змінив свідчення

Колишній командир спецпідрозділу внутрішніх військ “Омега” Національної гвардії України Анатолій Стрельченко дав свідчення у справі про масові розстріли на Майдані 20 лютого 2014 року.

В якості свідка він розповів, як разом зі спецназівцями, серед яких були снайпери, прибув на Інститутську, передає “5 канал”.

Стрельченко заявив, що йому видали письмовий дозвіл на застосування вогнепальної зброї і наказали посилити охорону урядового кварталу, щоб не допустити туди протестувальників.

За словами колишнього керівника “Омеги”, підпорядкованих йому бійців він розмістив за так званою бетонної барикадою.

Свої дії він координував з колишнім командиром роти “Беркут” Дмитром Садівником, який переховується від слідства в Росії, а також з Олегом Янішевським, який зараз, як один з п’ятьох обвинувачених в масових вбивствах, знаходиться на лаві підсудних.

Під час досудового розслідування Стрельченко ідентифікував Янишевського на роздруківках з відео, а в залі – на тому ж відео – вже не дізнався, начебто через погану якість. Адвокати та прокурори по-різному трактують свідчення Стрельченко.

“Десь приблизно в цьому місці ми зустрічалися з Янішевським. Але сказати, що це він, я не можу. Формений одяг схожий на його”, – заявив свідок.

“З показань свідка, які ми мали можливість почути, – координації бракувало. Він спілкувався з Янішевським ввечері 20 лютого. Про що спілкувався? Ну,” по службі “, дослівно він так і сказав”, – коментує адвокат обвинувачених Стефан Решко.

Прокурор ГПУ Яніс Симонов зазначив: “Він підтвердив свої показання, в яких вказував, що саме людини в синій формі, який знаходиться на бетонній барикаді, він дізнається, як Янишевського. З ним разом днем ​​вони спілкувалися по тій операції, яка здійснювалася на бетонній барикаді “.