Розчарування та роздратування вже за кілька місяців зашкалюватимуть – Портников

Представник президента України в уряді Андрій Герус вважає, що виборці нового президента України Володимира Зеленського проголосували за “велику ідею, велику мрію, а не за зниження тарифів, тому що тарифи – всього лише частина нашого життя”

Герус, який балотується в парламент за списком пропрезидентської партії “Слуга народу”, стверджує, що Зеленський і не обіцяв українцям зниження тарифів.

Захтінки vs реальність: топ-6 очікувань від наступного президента

Цікаво, однак, дізнатися, чого очікують від Зеленського самі виборці нового глави держави. Питання зниження тарифів і припинення війни – це головні питання, які турбують виборців Зеленського. Так, ці питання не можна вирішити. Так, тарифи зростатимуть, а війна – триватиме. Але що збирається нова адміністрація робити із завищеними очікуваннями своїх прихильників?

Звичайно, чиновникам і депутатам легко говорити співвітчизникам, що тарифи – всього лише частина життя. Але як реагуватимуть люди, коли отримають платіжки з новими й новими цифрами, що відповідатимуть реальній вартості послуг – тим паче в ситуації, коли їх роками запевняли, що все це не послуги, а схеми? Як реагуватимуть люди, коли стануть дізнаватися про нові втрати на фронті, нові смерті та руйнування?

Українці проголосували аж ніяк не за мрію – нехай навіть новому президентові та його оточенню хочеться запевнити себе у зворотному. Українці проголосували за очікування, які не можна виправдати. Я б навіть сказав – очікування, які не зміг би виправдати жоден політик, тут до Зеленського ніяких претензій немає. Але з політика нічого не візьмеш. Хто, наприклад, став би всерйоз дорікати Юлії Тимошенко, якби вона стала президенткою та не знизила б тарифи? Таких незадоволених не знайшлося б ані серед прихильників, ані серед противників Тимошенко. Все було би зрозуміло із самого початку.

Зовсім інша річ – “народний президент”, який навіть зараз вважає за краще виступати від імені народу, а не від імені інституції. Звичайні люди сприймають Зеленського не як частину політичного класу, а як вихідця з-поміж себе, як союзника. Ніхто й ніколи не зможе пояснити їм, чому цей союзник не може просто виправити цифри у платіжках, домовитися з Путіним, словом – полегшити життя простим людям. Вони не зрозуміють і не пробачать. Тут розчарування й роздратування вже за кілька місяців почне зашкалювати.

І дуже важливо, щоб це загальне розчарування й роздратування призвело, в найгіршому разі, просто до падіння рейтингу Зеленського та дострокових виборів глави держави, а не до краху самих державних інституцій.