Росія завдасть потужного удару прямо по Києву. Вже відомий плацдарм. Все станеться швидко

В Україні розглядають Білорусь як можливий плацдарм для удару на Київ з півночі після її об’єднання з Росією .

російські війська

Про це розповів білоруський політик-ліберал і економіст Ярослав Романчук, пише Апостроф .

“В угодах немає військової тематики з однієї простої причини – військові і правоохоронні органи Росії та Білорусі ніколи не переставали співпрацювати. Москва є центром підготовки білоруських кадрових поліцейських і офіцерів. Тому проникнення росіян в силові структури значно сильніше, ніж це було в Україні в 2013 -2014 роках. Тому, якщо ми підемо на інтеграцію, то позиція невтручання Білорусі в конфлікти піде в минуле. Росія отримає набагато більше можливостей використовувати територію Білорусі для здійснювала лення геополітичної експансії “, – заявив він.

Екперт впевнений, що в Кремлі ведуть інформаційну та геополітичну війну і Москві дуже важливо внести розбіжності в Євросоюзі, змусити Європу говорити різними голосами. Тому можливий удар по країнам НАТО – довгострокова стратегія.

Політик-ліберал і економіст Ярослав Романчук

“У разі поразки уряду Володимира Зеленського, особливо в економіці, у прихильників реінтеграції на пострадянському просторі з’явиться аргумент. Мовляв, дивіться, Білорусь приєдналася до Росії, і люди добре живуть. Будуть звучати пропагандистські кліше – хороші дороги, порядок, стабільність, мир. Вони будуть додатковими аргументами, щоб переконати Україну йти не по європейському шляху, а в напрямку Росії. Говоритимуть – дивіться, білоруси зробили це і тепер газ у них 150 доларів коштує, а для України, скажімо, 300. Енергетичні а політика хороша, підприємства працюють. Це буде зроблено, щоб показати переваги співпраці з Росією в новому форматі “, – заявив Романчук.

Для Білорусі важливий успіх українських нової влади. Чим глибше Україна буде інтегруватися в Європу і реалізувати реформи, чим більше буде перевага вільного ринку і тим складніше буде Росії поглинати Білорусь.