Російські військові використали лазерну зброю на Донбасі

Державна прикордонна служба України у районі бойових дій виявила ознаки застосування російськими військовими забороненої лазерної зброї спеціального призначення з окупованої території. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє ДПСУ.

 

“Держприкордонслужба в районі проведення операції Об’єднаних сил знову зафіксувала ознаки використання російськими найманцями забороненої лазерної зброї спеціального призначення. Декілька днів тому один з прикордонників під час несення служби на контрольному посту “Мар’їнка”, здійснюючи спостереження через оптичні прилади за ділянкою відповідальності, був засліплений променем. Його використали з боку тимчасово окупованої території”, – зауважено у повідомленні.

Внаслідок цього військовослужбовець отримав ураження зору, а саме – опік сітківки ока.

 

“Встановлений медичний діагноз та характер ураження дозволяють зробити висновок про можливе застосування противником випромінювачів світла великої потужності, так званих “осліплювальних лазерів”. В даний час військовослужбовця госпіталізовано до Головного військово-медичного клінічного центру Держприкордонслужби для спеціалізованого лікування,” – йдеться у повідомленні

Наразі такі дії ворога доведені до ЗС України, а також до представників міжнародних і правозахисних організацій.

Російські найманці, ймовірно, знову застосували лазерну зброю

Держприкордонслужба в районі проведення операції Об’єднаних сил знову зафіксувала ознаки використання російськими найманцями забороненої лазерної зброї спеціального призначення. Декілька днів тому один з прикордонників під час несення служби на контрольному посту «Мар’їнка» здійснюючи спостереження через оптичні прилади за ділянкою відповідальності був засліплений променем. Його використали з боку тимчасово окупованої території. У результаті цього військовослужбовець отримав ураження органу зору, зокрема опік сітківки ока. Встановлений медичний діагноз та характер ураження дозволяють зробити висновок про можливе застосування противником випромінювачів світла великої потужності, так званих, осліплюючих лазерів. В даний час військовослужбовця госпіталізовано до Головного військово-медичного клінічного центру Держприкордонслужби для спеціалізованого лікування. Інформація про можливе використання противником лазерної зброї доведена до ЗС України та представників міжнародних і правозахисних організацій.

DPSU.GOV.UA

UAINFO