Різке падіння долара: Нацбанк офіційно попередив українців

Нацбанк відзначає, що пропозиція валюти переважає на її попитом.

Долар продовжує своє падіння

З початку року Національний банк викупив в резерви близько 3 млрд дол. Про це повідомляє УНІАН .

У коментарі НБУ йдеться, що подібної ситуації на ринку сприяють перш за все сприятлива зовнішня цінова кон’юнктура для товарів українського експорту, зокрема, аграрної та металургійної продукції, рекордний урожай цього року і зростання експорту IT-послуг, помірне зростання імпорту товарів і помірні обсяги репатріації дивідендів в іноземній валюті за кордон.
Також експерти відзначили, що в період з 4 вересня до сьогоднішнього дня долар встиг впасти вже на 42 копійки, а євро – на 20 копійок.

Такі різкі зміни стали результатом того, що напередодні в Україні почала роботу місія МВФ. У зв’язку з тим, що у Києва є надія на нову програму запозичення. До того ж, ринок обробляє дані по розміщенню ОВДП (16,5 млрд грн), в яких валютні ОВДП становлять левову частку.

Швидше за все, тенденція до зміцнення курсу гривні продовжиться. Тим більше, в останні дні долар стрімко намагається пробити рівень підтримки 25 грн. Якщо Нацбанк знизить свою активність з купівлі валюти в резерви, то є величезна ймовірність подальшого зміцнення гривні. У всякому разі, на цього тижня імовірно долар знизитися до позначки 24,7 грн, а готівковий долар в банках буде на рівні – по 24,6-24,9 грн.

Вигода для Національного банку безумовно є, всього з початку року він викупив 3,34 млрд доларів, а продав за все 248,23 млн, для згладжування різких стрибків курсу валют. В результати, обсяги чистого поповнення золотовалютних резервів досягли 3,09 млрд доларів. А за підсумками серпня міжнародні резерви України зросли до 22 млрд доларів.