Путін зазіхнув на Конституцію України для зустрічі з Зеленським: розкриті деталі

Російська сторона висунула свої умови президенту Володимиру Зеленському для того, щоб взяти участь в РФ саміті нормандського формату в Парижі

Для цього є три ключові вимоги, заявив помічник президента РФ Юрій Ушаков, передає Telegram-канал “Ви слухали Маяк”.

Так, Ушаков заявив про такі умови, які Росія ставить для України:

1) Має бути остаточно врегульовано питання про відведення сил в пілотних районах: Станиця Луганська, Золоте, Петровське.

2) Має бути зафіксована “Формула Штайнмаєра”, яка розписує послідовність дій по виконанню політичної частини Мінських угод. Спочатку – проведення виборів на непідконтрольних територіях Донбасу, потім, після визнання їх демократичності спостерігачами ОБСЄ, надання особливого статусу цих територій у складі України на тимчасовій основі, потім – прийняття змін до Конституції, де цей особливий статус закріплюється на постійній основі. І далі – передача кордону з Росією під контроль України.

л/днр

3) Підсумки саміту повинні бути попередньо узгоджені, вони повинні стати орієнтиром для подальшої роботи по врегулюванню ситуації.

За словами представника Путіна, раніше домовленості України не виконувала, тому РФ сподівається, що цього разу все вийде.

У той же час 13 вересня стало відомо, що у Зеленського хочуть провести місцеві вибори одночасно по всій території України, включаючи окуповану частину Донбасу.

выборы, парламентские выборы

З відповідною пропозицією виступив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко.

Глава МЗС зазначив, що такі зобов’язання країна взяла на себе п’ять років тому під час підписання Мінських угод.