Путін: «Це маячня, це обман. Ніякого реверсу немає! Вони клеять дурня. Україна залишиться без газу »

Газопостачання України повністю залежить від транзиту російського газу. Про це заявив президент Росії Володимир Путін на прес-конференції в Пекіні, пише  «Інтерфакс» .

Відповідаючи на питання про перспективи переговорів з обраним президентом України Володимиром Зеленським, Путін згадав у числі питань, які стоять на порядку денному двох країн і питання економічного характеру, пов’язані з транзитним договором «Газпрому» і «Нафтогазу» (договір закінчується в 2019 році).

«А якщо транзиту не буде? Ви розумієте, що тоді не буде реверсу. Адже реверс, він же віртуальний. Наш газ, який йде в Західну Європу, – газова труба з радянських часів, як влаштована? Від транзитної газової труби йдуть відгалуження на всю Україну. Це абсолютно відомі для професіоналів речі, публіка тільки може це не розуміє », – нагадав Путін.

«Але це нісенітниця, це маячня, це обман. Ніякого реверсу реального немає! Це ж неможливо, вранці пускати газ по трубі з транзитом до Європи, а по ночах перевертати в реверсний режим. Це технологічно неможливо просто. Йде газ в Європу, відгалуження від транзитних газових труб йде на всю територію України. Газ береться в звичайному режимі. Потім по паперах пишеться, що це реверс », – сказав він.

«Це дуже серйозне питання! Вони клеять дурня. Займаються якимись політичними чварами замість того щоб подумати про пересічного громадянина України, який мешкає поточними турботами і змушений платити непомірну ціну за всі ці політичні фокуси », – зазначив Путін. Він також заявив, що Україна отримує газ «вдвічі дорожче», ніж могла б отримувати за прямими поставками з Росії.