Путін схвалив поправку про обнулення своїх президентських термінів

Президент Росії Володимир Путін заявив, що підтримує поправку, обнуляє його президентські терміни і дозволяє йому брати участь в нових конкурентних виборах. Однак він попросив роз’яснень Конституційного суду про законність цієї поправки.

Термін нинішніх повноважень Путіна закінчується в 2024 р Згідно з чинною Конституцією, він більше не має права балотуватися на пост президента.

Путін у вівторок, 10 березня, приїхав на засідання Держдуми. Приводами стали пропозиції депутатів «Єдиної Росії» Олександра Кареліна і Валентини Терешкової. Карелін запропонував розпустити Держдуму після прийняття поправок до Конституції, а Терешкова – скасувати обмеження щодо кількості президентських термінів або дозволити Путіну повторно обратися на посаду президента. Терешкова навіть попросила колег допомогти підготувати текст поправки, після чого Держдума перервала обговорення поправок. Спікер Держдуми В’ячеслав Володін заявив, що голосування за пропозицією Терешкової можна провести тільки після консультації з Путіним і керівниками фракцій.

Ініціативу Кареліна президент не підтримав, заявивши, що не бачить в ній необхідності. А на пропозицію Терешкової Путін відреагував більш прихильно. За його словами, не можна прибирати з Конституції обмеження, що забороняє президенту обиратися більше двох строків підряд. У довгостроковій перспективі суспільство повинно мати гарантії, що регулярна зміна влади буде забезпечена, заявив президент. Однак, на думку Путіна, можлива поправка, яка дозволяє йому брати участь у виборах після прийняття поправок до Конституції: «В принципі, цей варіант був би можливий, але за однієї умови: якщо Конституційний суд дасть офіційний висновок, що така поправка не суперечитиме принципам основного закону ».

Після виступу Путіна депутати схвалили поправку Терешкової: «за» проголосували 380 народних обранців, проти – 43, утримався 1. Володін заявив, що зміни до Конституції про президентські терміни привнесуть більше стабільності. Спікер Ради федерації Валентина Матвієнко впевнена, що вибори президента в 2024 р будуть конкуретного. Сам Путін не відповів по суті на питання про можливість участі в цих виборах.

Минулого тижня лідери фракцій і Володін зустрічалися з Путіним. Перед виступом президента в Держдумі глава фракції «Справедливої ​​Росії» Сергій Миронов сказав: «Ми чули, що він говорив” до “, зараз хочемо послухати те, що він скаже зараз».