Національний банк України (НБУ) озвучив свій план дій, якщо суд скасує націоналізацію фінансової установи. Про це в інтерв’ю журналістам повідомила заступник глави нацрегулятора Катерина Рожкова.

Катерина Рожкова пояснила, що Приватбанк може бути націоналізований вдруге. Це можливо тільки в разі, якщо суд прийме рішення скасувати процедуру націоналізації 2016 року.

Так заступник голови Нацбанк заявила, що якщо суд прийме таке рішення, то це призведе до зриву програми з кредитування України в сумі 3,9 млрд доларів. Також це може відбитися на довірі великих інвесторів до України.

Крім того, Рожкова розповіла, що визнання націоналізації Приватбанку змінить механізм, за яким держава з бюджету передало 155 млрд гривень, щоб врятувати його від банкрутства.

«Тоді банк залишиться без капіталу. Ми, як регулятор фінансового сектора, приймемо рішення відповідно до закону: стаття 56 закону говорить нам, що ми повинні оголосити такий банк неплатоспроможним. Це означало б або ліквідацію банку, або повернення його в державну власність, сказала вона, додавши, що його повернення державі було б найкращим, з огляду на його роль в економіці », – резюмувала Рожкова в інтерв’ю журналістам.