«Прийшов покласти квіти, а там»: маршалу Конєву в Чехії знайшли заміну

Невідомі осквернили навіть постамент в Празі, на якому раніше знаходився пам’ятник маршалу Івану Конєву, повідомив РІА Новини представник поліції Ян Данек.

У Празі осквернили п'єдестал, де стояв пам'ятник Конєву ...

«Близько 9.30 (10.30 мск) поліція прийняла дзвінок від чоловіка, який повідомив про те, що прийшов покласти в честь свята 9 травня квіти до постаменту, на якому раніше стояв пам’ятник радянському маршалу Конєву.

У Празі вандали осквернили п'єдестал, де стояв пам'ятник маршалу ...

До свого розчарування він виявив, що на постаменті розміщений унітаз з пінопласту висотою близько двох метрів.

У Празі на місце, де стояв пам'ятника маршалу Конєву, невідомі ...

Наряд поліції оперативно прибув на місце події. Нікого біля постаменту вже не було, а унітаз, вже знятий, стояв поруч », – сказав Данек.

За його словами, поліція почала розслідування інциденту, який поки не отримав правової оцінки.

Нагадаємо, на початку квітня влада району Прага-6 демонтували пам’ятник радянському маршалу Івану Конєву, звільняються місто від гітлерівців в травні 1945 року.

За словами ініціатора демонтажу, старости району Ондржеєм Коларжа, монумент розмістять в створюваному владою міста Музеї пам’яті ХХ століття.

Глава МЗС РФ Сергій Лавров назвав ці дії «обурливими і цинічними». У Кремлі заявили, що Москва воліла б бачити пам’ятник Конєву відновленим на чеській або на російській землі.

СК РФ порушив кримінальну справу про осквернення символів військової слави Росії, скоєному публічно, російські слідчі мають намір притягнути до відповідальності учасників знесення пам’ятника. Президент Чехії Мілош Земан назвав демонтаж пам’ятника дурістю, яку здійснили незначні чеські політики.