Прямо зараз: Всі ЗМІ транслюють це сенсаційне звернення Президента. Що сказав Порошенко (Відеозвернення)

Президент України Петро Порошенко зробив офіційну заяву до 27-ї річниці референдуму про незалежність України. Про це повідомляє БМ.

“Майбутня Українська православна автокефальна церква не стане державною. Держава просто гарантує конституційне право громадян на свободу віросповідання” – заявив президент Петро Порошенко.

 

Порошенко вважає отримання Томосу про автокефалію української церкви ще одним Актом про проголошення незалежності України.
«У нас з’явиться своя незалежна ні від кого церква, яка буде визнана світовим православ’ям. Рішення про надання автокефалії УПЦ – прийнято. Томос – грамота, яка це підтверджує. Об’єднавчий собор – призначений, і він вибере предстоятеля, який поїде в Стамбул і отримає Томос з рук Його Святості Варфоломія », – додав Порошенко.
За його словами, віруючі самі обиратимуть, до якої церкви їм ходити, ніхто ні до чого примушувати не буде.
«Держава гарантує конституційне право свободи віросповідання, в тому числі і тим, хто захоче залишитися в єдності з російською церквою. Але «пальці віялом» Московський патріархат тут розставляти більше не буде, як і таврувати, хто у нас канонічний, а хто – безблагодатний », – сказав Порошенко.
Нагадаємо, що 30 листопада інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП повідомив, що в п’ятницю на територію підсобного господарства Києво-Печерської Лаври в селі Вороньки Бориспільського району Київської області прибули три автобуси з представниками СБУ з метою проведення обшуку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *