Повинен знайти в собі сили зробити це: Яценюк звернувся до новообраного президента

Арсеній Яценюк нагадав, що президент в Україні відповідає за національну безпеку, українську армію, баланс влади в країні і зовнішню політику. Хто б не став президентом України, він повинен знайти в собі сили звернутися до шанувальників опонента. Таку думку висловив лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк під час спілкування з журналістами після голосування у другому турі президентських виборів 21 квітня, передає АНТІКОР

«Ніхто з курсу України до Європейського Союзу, в НАТО, до нашої національної самоідентифікації не зійде. А ті, які пробували це зробити, тих сьогодні немає в Україні і не буде », – зазначив Яценюк.

Він підкреслив, що нинішні вибори – вже треті демократичні вибори в Україні після Революції Переваги: ​​«Це є яскравим свідченням того, що Україна – насправді демократична держава. Люди можуть прийти, зробити вибір, і їх вибір буде чесно пораховано ».

«Після обрання президента України, хто б ним не став, у нього буде велика ступінь відповідальності за майбутнє країни. Виклики нікуди не поділися. Ті проблеми, які є в Україні, вони були вчора і будуть завтра. Тільки є одна велика різниця – зі «вчора» треба зробити дуже серйозні висновки. І наслідком цих висновків повинні бути швидкі якісні дії для успіху країни. Незалежно від того, хто виграє », – сказав Арсеній Яценюк.

Новообраний президент, підкреслив лідер «Народного фронту», повинен знайти в собі сили звернутися і до тих виборців, які проголосували за його опонента, і довести, що посаду глави української держави – це висока відповідальність, переживання за долю країни і конкретні дії для вирішення проблем кожної людини”.

Після президентських виборів, нагадав він, в жовтні цього року відбудуться чергові парламентські вибори: «І це буде ще один надзвичайно важливий крок не тільки до становлення демократії, а й до того, що буде парламентська коаліція, буде уряд України, і як нова парламентська коаліція , новий уряд і новий президент, хто б ним не був, будуть рухати країну вперед ».

До проведення парламентських виборів важливим буде співпраця новообраного президента з діючим урядом і парламентом: «Після сьогоднішнього свята демократії завтра буде буденність – важка робота на благо української держави».

«Президент – це найвища посада в Україні, але уряд і парламент – окремі від Президента. І воля народу України буде відображена як на президентських, так і парламентських виборах. Чи не Президент приймає закони. Але він повинен продемонструвати свій порядок денний. Як президент, уряд і парламент будуть разом працювати і вести країну до успіху », – сказав він.

Президент, підкреслив Арсеній Яценюк, – це «людина, яка веде націю вперед, демонструє політичну волю:« Це людина, яка вміє переконувати і доводити, що його переконання, його кроки, його рішення правильні для країни. І ще треба вміти це довести ».

«Час дебатів завершилося. Ми тепер можемо говорити тільки про національні пріоритети. Я, на жаль, не почув конкретики про те, що робити наступні п’ять років. І сподіваюся, що після президентських виборів ми почуємо дуже чіткі позиції новообраного Президента країни, хто б ним не був, які конкретні кроки він робитиме в наступні 100 днів і 5 років. Він повинен гідно відпрацювати – не на себе, а на українську державу », – сказав Арсеній Яценюк.

Відповідаючи на питання, якими мають бути головні цілі президента, Арсеній Яценюк підкреслив, що вони прописані в Конституції: президент відповідає за національну безпеку, українську армію, баланс влади в країні, зовнішню політику: «Президент відповідає взагалі за майбутнє України. Це візіонер. Це людина, яка є уособленням української держави всередині країни і на світовій арені ».

«Президент повинен реалізовувати Конституцію. А в Конституції чітко зазначено, що наш курс на Європейський Союз і НАТО », – підкреслив він.

Лідер «Народного фронту» зазначив, що президент повинен, нарешті, завершити судову реформу.

«Ключове, що має зробити новообраний президент, – повернення територій України та звільнення України від російської військової агресії. Це найскладніше завдання для новообраного президента », – підкреслив Яценюк.