Повернення Росії до “Великої вісімки”: Зеленський зробив жорстку заяву, подробиці

Президент України Володимир Зеленський назвав умови повернення Росії до “Великої вісімки”

За його словами, це можливо тільки за умови повернення Україною окупованого Криму, припинення бойових дій на Донбасі і звільнення українських політв’язнів і моряків.

Відповідна заява з’явилася на сторінці Зеленського в Facebook.

“З березня 2014 року, після призупинення участі Росії в G8, нічого не змінилося. Український Крим окупований, український Донбас досі страждає від війни. Повернення окупованого Криму, припинення бойових дій на Донбасі і звільнення понад 100 політичних в’язнів і українських моряків, яких утримує Кремль, буде справжнім серйозним сигналом світу про те, що Росія готова знову зайняти своє місце в порядку денному високій дипломатії”, – зазначив Володимир Зеленський.

Він подякував країнам, які “послідовно підтримують Україну в відстоюванні нашої територіальної цілісності і суверенітету”.

Як відомо, до складу G7 входить сім країн: США, Канада, Великобританія, Німеччина, Франція, Італія і Японія.

19 серпня на зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним президент Франції Еммануель Макрона заявив, що питання повернення до формату “Великої вісімки” і нормалізації відносин між Росією і ЄС залежить від врегулювання ситуації на сході України.

20 серпня президент США Дональд Трамп заявив, що він би підтримав повернення Росії до групи країн з найбільш розвиненою економікою, якби було висловлено таку пропозицію.

Дональд Трамп, США

Канцлер ФРН Ангела Меркель і прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон на прес конференції в Берліні 21 серпня зійшлися на думці, що повернення Росії до “Великої вісімки” було б передчасним.