Помер в будинку: вороги Лукашенка торжествують після термінового повідомлення про кончину

Білоруська опозиція, яка виступала проти Олександра Лукашенка на протязі всіх років його президентства, радіє. Пішла людина, яку прихильники прозахідного курсу братської республіки, здається, ненавиділи найбільше.  

Одним з перших про смерть повідомив опозиційний білоруський телеканал «Белсат». Журналісти з посиланням на родичів політика заявили, що до скону привела серцева недостатність: «Він помер удома. Буде розтин, буде з’ясована причина смерті ».  

Звістка про смерть обрадувало супротивників Олександра Лукашенка. Ще б пак, адже помер головний ідеолог білоруської держави в 1990-і роки – Володимир Заметалін.  

Який очолював свого часу президентську адміністрацію політик був затятим прихильником зближення з Росією. Він підтримував прагнення Лукашенко до діалогу з Москвою, виступав за рішучі заходи проти прозахідної опозиції. 

Не дивно, що ліберальна громадськість ненавиділа Заметалін. «Завдяки йому в тому числі Білорусь залишилася авторитарною країною з мертвими радянськими символами», – обурюється Telegram-канал «Білорусь головного мозку».

Автор пише, що Заметалін був одним з організаторів «сумного референдуму» 1995 року, на якому російській мові надали статус державного. «З нього почався безпрецедентний тиск на білоруську мову і культуру», – стверджує Telegram-канал.  

Володимир Заметалін народився в Тулі в 1948 році, закінчив військово-політичне училище в Донецьку. Працював в Міністерстві оборони Білорусі – очолював прес-службу. 

Політикою Заметалін зайнявся на початку 1990-х. Підтримав прихід до влади Олександра Лукашенка і його курс на зближення з Росією. В адміністрації білоруського лідера відповідав за питання культури, освіти, релігії та ідеології.  

Після відходу з адміністрації очолював кіностудію «Білорусьфільм». Продюсував такі картини, як «Брестська фортеця», «В червні 41-го». Фільми отримали високі оцінки кінокритиків.